Polski Portal Morski
Aktualności Inne Środowisko

30 gatunków zwierząt z zimnych mórz w Akwarium Gdyńskim

Od tego weekendu w Gdyni można zwiedzać największy w Polsce kompleks, prezentujący środowisko mórz zimnych półkuli północnej. W dwunastu nowych zbiornikach zgromadzono 30 gatunków. Koszt budowy zbiorników w podziemiach Akwarium Gdyńskiego to prawie dwadzieścia milionów złotych.

30 gatunków zwierząt zamieszkało w 12-stu nowych akwariach o pojemności 450 000 litrów. Odtworzono w nich warunki panujące w wodach północnej półkuli, od otwartego Oceanu Atlantyckiego po najsłabiej zasolone morze świata, czyli Bałtyk.

Mieszkańcy nowych akwariów już pierwszego dnia zdobyli serca odwiedzających, niezależnie od grupy wiekowej. Każdy ma tu swój ulubiony gatunek. Zadziwiające stworzenia zostały wyhodowane przez pracowników akwarium od stadium maleńkiego polipa po dorosłą, kwitnącą i piękną meduzę. Ale rekiny też polecają się i zachęcają by zawiesić na nich wzrok, chociaż na parę minut.

źródło: tvp.info / fot. poglądowe, pixabay

Zobacz podobne

Polenergia opublikowała Raport o Zrównoważonym Rozwoju (ESG) oraz Raport Zaangażowania Społecznego. 

PL

IMGW ostrzega: burze na północnym zachodzie i wschodzie kraju

AB

Do Polski płynie 11 statków z węglem dla PGE

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie