Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Jednostki Pomorskiego Dywizjonu SG w akcjach

Załogi jednostek pływających Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu SG-214 i SG-216 interweniowały wczoraj do dwóch zdarzeń. W Kołobrzegu mężczyzna groził, że z portowego mostu skoczy do wody, a w Świnoujściu niebezpieczeństwo w ruchu wodnym stwarzała jedna z jednostek rekreacyjnych.

Służba dyżurna dywizjonu Straży Granicznej wieczorową porą usłyszała informację o mężczyźnie, który przeszedł na drugą stronę barierek Mostu Portowego w Kołobrzegu i groził skokiem. Po wymianie informacji z Brzegową Służbą Ratowniczą w Kołobrzegu w trybie alarmowym skierowana na miejsce została jednostka SG-214. Na szczęście policyjna mediacja okazała się skuteczna, mężczyzna powrócił bezpiecznie przez barierki na most. Karetką przetransportowano go do szpitala, a SG-214 powróciła do swoich zadań w ochronie granicy państwowej.

Z kolei załoga SG-216 otrzymała informację z administracji morskiej nadzorującej ruch statków oraz od jednego z promów morskich o jachcie żaglowym, który na torze podejściowym Szczecin – Świnoujście swoimi manewrami stwarzał zagrożenie w ruchu wodnym. SG-216 natychmiast interweniowała. Okazało się, że jej niebezpieczne manewry spowodowane były awarią układu sterowania. Dlatego w asyście SG216 jacht wpłynął do basenu północnego świnoujskiego portu. Kapitana poinformowano o możliwości opuszczenia portu wyłącznie po usunięciu usterki i za zgodą Kapitanatu Portu Świnoujście.

Źródło/fot.: Morski Oddział Straży Granicznej

Zobacz podobne

Ukraina/ Rosja przerwała poszukiwania strąconego amerykańskiego drona na Morzu Czarnym

BS

PKN Orlen będzie intensyfikował wydobycie ropy i gazu

KM

57. Etapowe Regaty Turystyczne

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie