Polski Portal Morski
Aktualności Extra Inne

Plaża Trzebieży zostanie poszerzona

Plaża Trzebieży zostanie poszerzona – zapowiedział to nowy burmistrz Polic Krystian Kowalewski. Dodał jednocześnie, że nie nastąpi to jednak szybko, gdyż teren ten należy do Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Negocjacje w tej sprawie już się rozpoczęły. Według wstępnych informacji Urząd Morski w Szczecinie dał gminie Police zielone światło do dalszych prac.

– Jeśli wszystkie procedury zostaną spełnione, wówczas na plażę w Trzebieży trafi piasek pochodzący z falochronu zachodniego w Dziwnowie – zapowiedziała Ewa Wieczorek z Urzędu Morskiego w Szczecinie. – To nie jest pierwsza gmina, która ma taki pomysł, żeby w sezonie trochę poszerzyć plażę. W ubiegłym roku gmina Wolin była zainteresowana pobraniem tego piasku z okolic falochronu zachodniego w Dziwnowie i tak się stało. W tym roku jeżeli tylko Police wystąpią z pomysłem, żeby odłożyć piasek w Trzebieży, to nie widzimy przeszkód.

Z nowej, znacznie poszerzonej trzebieskiej plaży, turyści będą mogli korzystać najwcześniej w przyszłym sezonie letnim.

Źródło https://radioszczecin.pl fot. Wikipedia

Zobacz podobne

Trzy okręty desantowe Floty Czarnomorskiej wyłączone z walki

KM

Resort infrastruktury uruchomił kolejną procedurę przyznawania koncesji offshorowych

KM

Twierdza Wisłoujście niebawem ponownie otwarta

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie