Polski Portal Morski
Aktualności Extra Inne

Gaz-System. Na powstającym gazociągu Kędzierzyn Koźle-Racibórz zakończono przewiert pod Odrą

Gazociąg Kędzierzyn Koźle – Racibórz wkracza w zaawansowaną fazę realizacji. Na powstającym gazociągu Kędzierzyn Koźle-Racibórz Gaz-System zakończył przewiert HDD o długości 980 m pod Odrą.

Równolegle na trasie gazociągu trwają prace w pozostałych miejscach przekroczeń bezwykopowych oraz przygotowania do budowy zespołów zaporowo-upustowych i połączenia z tłocznią Kędzierzyn.

37 km gazociąg Kędzierzyn-Koźle – Racibórz stanowi jeden z odcinków zaprojektowanego gazociągu łączącego Polskę i Czechy. W Kędzierzynie-Koźlu gazociąg zostanie połączony z tłocznią gazu, a w Raciborzu z 38,7 km gazociągiem relacji Racibórz – Rybnik, który wraz z gazociągiem przyłączeniowym doprowadzi niskoemisyjny gaz ziemny do bloku gazowo-parowego w Rybniku. Inwestycje realizowane są w ramach programu GAZ-SYSTEM Coal to Gas, którego celem jest zapewnienie infrastruktury gazowej niezbędnej do transformacji energetycznej. Wykonawcą gazociągu Racibórz – Rybnik jest spółka ZRUG Sp. z o.o., natomiast gazociągu Kędzierzyn – Koźle – Racibórz konsorcjum firm w składzie: ROMGOS sp. z o.o. ENGINEERING sp. k. oraz ROMGOS Gwiazdowscy sp. z o.o. 

Źródło, fot. Gaz System

Zobacz podobne

Budowa fregaty Miecznik zgodnie z planem

AB

Malezja protestuje przeciw wtargnięciu chińskich statków na jej wody na Morzu Południowochińskim

BS

W Stambule zakończono inspekcję statku przewożącego ukraińską kukurydzę

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie