Polski Portal Morski
Aktualności Ważne Żegluga

Pierwszy z nowej serii jeziorowców M/s „Polsteam Dąbie” w kanadyjskim Picton Terminals by Doornekamp

Pierwszy z nowej serii jeziorowców Polsteam Dąbie zakończył już wyładunek wyrobów stalowych w kanadyjskim Picton Terminals by Doornekamp i aktualnie jest w swojej pierwszej trasie do Europy, a konkretnie do portu Ringaskiddy w Irlandii.

Takie widoki na Wielkich Jeziorach Amerykańskich robią wrażenie!

M/s „Polsteam Dąbie” (ze względu na polskie znaki statek na burcie ma napisane „Dabie”) to tzw. jeziorowiec, czyli statek konstrukcyjnie przystosowany do żeglugi na Wielkich Jeziorach Amerykańskich. Są to akweny, które są jednym ze strategicznych rynków PŻM. „Polsteam Dąbie” ma 199,99 m długości całkowitej i maksymalną dla „jeziorowców” oceanicznych (laker-max) szerokość 23,70 m, warunkowaną szerokością śluz i kanałów Wielkich Jezior. Jego nośność to 37,000 dwt.       

Oceaniczne „jeziorowce” to dość specyficzne statki, które znajdują się w posiadaniu zaledwie kilku armatorów na świecie. Polska Żegluga Morska jest globalnym wiceliderem w tym tonażu.

Źródło, fot. PŻM

Zobacz podobne

Wody Polskie: kolejna kontrola w oczyszczalni ścieków Cyraneczka

JK

Gdynia Sailing Days – medalowy początek Polaków

KM

SAR podsumowanie roku 2020

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie