Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Szkolenie strzeleckie na pokładzie fregaty rakietowej ORP Gen. Tadeusz Kościuszko

Okręty to między innymi MOBILNE: systemy przeciwlotnicze, systemy artyleryjskie, rakietowe i torpedowe, systemy rozpoznania

Tym razem, we współdziałaniu z 6 Brygada Powietrznodesantowa im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego x 6 Batalion Powietrznodesantowy prezentujemy kolejną zdolność Marynarki Wojennej RP: MOBILNA STRZELNICA MORSKA.

Wspólne szkolenie strzeleckie na pokładzie fregaty rakietowej ORP Gen. Tadeusz Kościuszko było okazją do wymiany doświadczeń i przetrenowania umiejętności strzelectwa długodystansowego w najtrudniejszym środowisku – środowisku morskim.

Fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko to jednostka przeznaczona głównie do osłony transportu morskiego, monitoringu żeglugi, operacji wymuszania pokoju, działań stabilizacyjnych i bojowych. Posiada silne uzbrojenie przeciw okrętom podwodnym opierające się na systemach wykrywania i jednych z najnowocześniejszych na świecie torped typu MU-90. Jego system obrony przeciwlotniczej opiera się na rakietach typu Standard SM-1. Operujące z pokładu fregaty śmigłowiec SH-2G znacznie poszerza możliwości w zakresie walki z okrętami podwodnymi, a także w patrolowaniu akwenów morskich, walce z piractwem, terroryzmem oraz nielegalnym przemytem. Okręt posiada także możliwości rażenia celów nawodnych i prowadzenia działań walki radioelektronicznej.

Źródło Marynarka Wojenna RP fot. st. mar. Marzena Kelmel / 273

Zobacz podobne

Orlen obniży ceny gazu dla biznesu o ponad połowę

KM

Gaz-System podpisał umowę na projektowanie gazociągu Gustorzyn – Wicko

Autor

W październiku br. drogą morską wyeksportowano 851 tys. ton zbóż

Pio Su

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie