Polski Portal Morski
Aktualności

Wizyta monitoringowa Projektów CEF w Porcie Gdańsk

Spotkanie, które odbyło się w Kapitanacie Portu Północnego, dotyczyło dwóch kluczowych dla rozwoju portu projektów. Jeden został już zakończony – była to rozbudowa i modernizacja węzłów sieci bazowej w porcie morskim w zakresie dostępowej infrastruktury drogowo-kolejowej. Drugi jest w trakcie realizacji – to projekt „Poprawa infrastruktury Portu Gdańsk wraz z analizą wdrożenia systemu niskoemisyjnego OPS dla zrównoważonego rozwoju sieci TEN-T”, na który Port Gdańsk otrzymał ok.100 mln euro dofinansowania z CEF2. 

W spotkaniu wzięli udział „opiekunowie” naszych projektów z ramienia: CINEA (CINEA – European Climate, Infrastructure and Environment Executive Agency – Europejska Agencja ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska), Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Centrum Unijnych Projektów Transportowych. 
Port Gdańsk reprezentowała prezes zarządu Dorota Pyć, oraz pracownicy Działu Pozyskiwania i Rozliczania Funduszy oraz Departamentu Realizacji Inwestycji.

Tego typu wizyty mają charakter cykliczny, występują w trakcie, oraz na zakończenie realizacji projektów finansowanych przez Komisję Europejską. Spotkania mają na celu weryfikację postępu prac i ich kontrolę. 

źródło/fot: ZMPG

Zobacz podobne

Trzy grupy okrętów pod polskim dowództwem- Northern Coasts”

PL

Wielopaliwowy katamaran. Szczecinianie realizują projekt z Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energii PAN

Pio Su

Agata Barwińska wicemistrzynią świata w żeglarskiej klasie ILCA 6 (Laser Radial)!

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie