Polski Portal Morski
Aktualności

Nowy Prezes Zarządu Polskiego Rejestru Statków S.A.

Dnia 7 czerwca 2024 r. Pan Grzegorz Pettke, w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Polskiego Rejestru Statków S.A. 

Nowy Prezes jest absolwentem Akademii Morskiej w Gdyni. Posiada bogate doświadczenie w sektorze morskim, które zdobywał zarówno w Polsce, jak i za granicą.

W roku 1991, po ukończeniu studiów na Wydziale Elektrycznym podjął pracę w Polskim Ratownictwie Okrętowym (obecnie SAR), gdzie zdobywał doświadczenie zawodowe elektryka okrętowego. W Polskim Rejestrze Statków S.A., gdzie rozpoczął prace w 1997 roku jako asystent techniczny, był inspektorem Centrali, kierownikiem Inspektoratu Maszynowo-Elektrycznego, a także przez ponad 6 lat Dyrektorem Pionu Okrętowego. W latach 2013-2016 pełnił funkcję Członka Zarządu Spółki.

Wybór nowego Prezesa Polskiego Rejestru Statków S.A. jest ważnym krokiem w kierunku rozwoju i wzmacniania pozycji Spółki na arenie krajowej i międzynarodowej. Dzięki temu Polski Rejestr Statków S.A. będzie mógł nadal pełnić ważną rolę podmiotu, który zapewnia utrzymanie wysokich standardów bezpieczeństwa oraz jakości nie tylko w branży morskiej, ale również off-shore i lądowej. Ważnym obszarem wyznaczonym przez nowego Prezesa będzie udział PRS w projektach badawczych i rozwojowych, m.in. wspierających innowacje projektowane, badane i wdrażane przez polskie podmioty.

W strategii PRS realizowanej przez nowego Prezesa, będzie m.in. tworzenie szerokiego lobbingu na rzecz współpracy oraz tworzenia więzi pomiędzy firmami polskimi, wzmacniając pozycję i obszary świadczonych usług na rynku międzynarodowym.

źródło/fot: PRS

Zobacz podobne

Przyszłość polskich portów morskich

KM

PRS Podsumował targi Posidonia 2024

PL

Ruszyła budowa kolejnego niszczyciela min dla Marynarki Wojennej RP

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie