Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Extra Inne

„Dzień otwarty” Straży Granicznej w MOSG

Przeszło 300 osób, głównie młodzież szkół średnich, odwiedziło Komendę Morskiego Oddziału Straży Granicznej podczas zorganizowanego 11 czerwca „Dnia otwartego” Straży Granicznej.

Była wystawa pojazdów służbowych, jednostki pływającej i pokaz sprzętu wykorzystywanego do realizacji zadań. Między innymi można było zobaczyć schengenbusa, czyli mobilne biuro przeznaczone do kontroli na szlakach komunikacyjnych, robota pirotechnicznego czy także kombinezon antywybuchowy. Był też pokaz umiejętności psa służbowego wyszkolonego do wykrywania narkotyków i substancji narkotycznych oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Zwycięzcy zorganizowanych konkursów mieli możliwość skorzystania na strzelnicy MOSG z treningów strzeleckich z wykorzystaniem trenażera multimedialnego. Kto chciał, mógł porozmawiać z funkcjonariuszami o służbie w formacji i dowiedzieć się, jak zostać jednym z nas. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Oprócz przedstawicieli placówek MOSG stoisko wystawili także funkcjonariusze z Wyższej Szkoły Straży Granicznej w Koszalinie, Instytutu Pamięci Narodowej i Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Przedsięwzięcie uświetnił występ Orkiestry MOSG.  

Źródło, fot. MOSG

Zobacz podobne

Opady burzowe i podtopienia. Aktualne informacje

KM

PGNiG: Venture Global LNG z zezwoleniem na załadunek LNG w terminalu Calcasieu Pass

BS

Senat za poprawkami do noweli ustawy o ochronie żeglugi i portów morskich

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie