Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Stocznia Meyer Turku dostarczyła firmie TUI Cruises statek wycieczkowy Mein Schiff 7

10 czerwca 2024 roku stocznia Meyer Turku dostarczyła firmie TUI Cruises statek wycieczkowy Mein Schiff 7. To siódmy statek z serii Mein Schiff zbudowany w stoczni w Turku i pierwszy przystosowany do spalania metanolu. 

-Budowa jednostki rozpoczęła się 14 czerwca 2022 roku. Jesteśmy bardzo dumni, że dostarczyliśmy Mein Schiff 7 armatorowi niespełna dwa lata po rozpoczęciu budowy – mówi Tim Meyer, dyrektor generalny Meyer Turku
Mein Schiff 7 to pierwszy statek we flocie Mein Schiff napędzany wyłącznie niskoemisyjnym morskim olejem napędowym (o maksymalnej zawartości siarki wynoszącej 0,1%). Statek posiada przyłącze do prądu z lądu i jest wyposażony w katalizatory. Ponadto Mein Schiff 7 jest zbudowany tak, aby mógł być zasilany również metanolem, co sprawi, że jednostka będzie prawie neutralna pod względem emisji CO2. 

– Odbiór tego statku to dla nas wyjątkowy moment. Dziesięć lat temu nabyliśmy w Turku nasz pierwszy statek klasy Blu Motion, a do 2019 roku zbudowaliśmy łącznie sześć jednostek. Dziękujemy stoczni Meyer Turku za doskonałą współpracę i pomoc w rozwoju naszej floty – mówiła podczas uroczystości Wybcke Meier, dyrektor generalna TUI Cruises.

Jednostka o długości 316 metrów może jednorazowo zabrać na pokład 2894 pasażerów i 1447 członków załogi. Ze stoczni, Mein Schiff 7 popłynął do Kilonii, gdzie przyjął na pokład pierwszych pasażerów.

źródło/fot: Infomare

Zobacz podobne

Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie nie zwalnia tempa!

AB

Bałtyk to dobro narodowe, ogromny potencjał i strategiczne źródło energii

BS

Unijny certyfikat bezpieczeństwa dla PKP CARGO

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie