Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Extra

Trałowiec ORP Necko podczas ćwiczeń Baltops 24

Udział Marynarki Wojennej RP w Baltops 24 to doskonała okazja do podniesienia swoich kompetencji oraz do umocnienia sojuszniczych więzi, co jest niezwykle istotne dla stabilności i bezpieczeństwa w rejonie Morza Bałtyckiego.

Trałowiec ORP Necko podczas ćwiczenia wchodzi w skład zespołu przeciwminowego, gdzie wspólnie z innymi okrętami dowodzonymi przez zespół państw bałtyckich tzw. Baltic Naval Squadron (BALTRON), poszukuje i oczyszcza z min kluczowe szlaki żeglugowe, tym samym torując drogę dużym okrętom bojowym.

W ćwiczeniu bierze udział 20 państw Sojuszu Północnoatlantyckiego: Belgia, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Szwecja, Turcja, Wielka Brytania, Włochy i Stany Zjednoczone. Szwecja uczestniczyła w Baltops regularnie, jednak w tym roku po raz pierwszy bierze udział w ćwiczeniach jako państwo członkowskie i sojusznik NATO. Działania są prowadzone w całym basenie Morza Bałtyckiego, a także na obszarach lądowych w Szwecji, Polsce, Niemczech i na Litwie.

Źródło, fot.Marynarka Wojenna RP

Zobacz podobne

Polskie PGNiG celuje w globalny rynek LNG

BS

Brak lodu na jeziorach. Ichtiolodzy się cieszą, bojerowcy martwią

JK

PKN Orlen. Gigantyczna kolumna Wash Tower jest już na swoim miejscu!

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie