Polski Portal Morski
Aktualności

Bałtyk. Morze zielonej energii

Wystawa „Bałtyk. Morze zielonej energii” ilustruje proces powstawanie wiatru, ale też przybliża historię jego wykorzystywania i ogromny potencjał Morza Bałtyckiego dla rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.

Na zwiedzających czekają liczne atrakcje – zarówno dla dzieci jak i dorosłych, zaś sercem ekspozycji jest interaktywna makieta, która w wyjątkowy sposób pokazuje etapy powstawania morskich farm wiatrowych.

W przestrzeni wystawy wydzielono także strefę edukacyjną, w której będą odbywały się warsztaty i prelekcje prowadzone zarówno przez edukatorów Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, jak również przez inwestorów.

Wystawa zlokalizowana jest w Ośrodku Kultury Morskiej Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku (ul. Tokarska 21/25). Za projekt i wykonanie ekspozycji odpowiada firma Projekt 007.

Euinor i Polenergia rozwijają na Morzu Bałtyckim trzy projekty morskich farm wiatrowych o łącznej mocy do 3000 MW. Farmy Bałtyk zasilą zieloną energią ponad 4 miliony gospodarstw domowych.

Najbardziej zaawansowane projekty – Bałtyk 2 i 3, o łącznej mocy 1440 MW – są na etapie uzyskiwania pozwoleń na budowę. W tym roku planowane jest podjęcie prac przygotowawczych w części lądowej oraz rozpoczęcie budowy bazy serwisowej w Łebie.

źródło: Gdynia.pl / fot. archiwum, poglądowe

Zobacz podobne

Porozumienie pomiędzy ZMPG, a Bałtyckim Terminalem Zbożowym

KM

Orlen: potencjał w offshore może wkrótce powiększyć się o ok. 5,2 GW

JK

Postęp prac przy budowie nowego nabrzeża dla Terminalu LNG w Świnoujściu

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie