Polski Portal Morski
Aktualności Extra Ważne

Już dziś rozpoczyna się Święto Morza 2024 w Gdyni

Nieprzerwanie od 12 lat Urząd Morski w Gdyni jest jednym z organizatorów Święta Morza. W piątek, 21 czerwca 2024 roku w samo południe, Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, wraz z przedstawicielami pozostałych organizatorów, złoży wieniec na morzu dla upamiętnienia „Tych, którzy odeszli na wieczną wachtę”. Jak co roku, to właśnie ta uroczystość w sposób symboliczny zainauguruje gdyńskie święto, zaplanowane na cały, przedostatni tydzień czerwca.

Tego samego dnia, wydarzeniem ogólnodostępnym, organizowanym przez Urząd Morski w Gdyni wspólnie z Morską Służbą Poszukiwania i Ratownictwa, będą pokazy ratownicze na morzu. Odbędą się one o godzinie 16.00 na akwenie przy Molo Południowym (Skwer Kościuszki za Gdyńskim Akwarium). Serdecznie zapraszamy!

Święto Morza to wydarzenie nawiązujące do tradycji z okresu II Rzeczypospolitej. Po raz pierwszy odbyło się w 1932 roku w Gdyni. Do kalendarza gdyńskich imprez obchody powróciły w 2013 roku i organizowane są corocznie, w formie nawiązującej do swojego przedwojennego pierwowzoru.

Podczas tegorocznego Święta Morza będzie można wziąć udział w wielu wydarzeniach, które będą odbywać się w dniach 21-30.06.2024 r. Podczas obchodów można skorzystać z takich atrakcji jak m.in.: wystawy, koncerty, parada żeglarska. Szczegółowy harmonogram Święta Morza 2024.

Koordynatorem Święta Morza jest Urząd Miasta Gdyni. Wraz z pozostałymi organizatorami zapraszamy do udziału we wszystkich wydarzeniach, odbywających się w ramach tegorocznego Święta.

Źródło UMG fot. Święto Morza

Zobacz podobne

Miecznik. Nowy wymiar marynarki wojennej

BS

Niemiecka fundacja związana z Nord Stream mogła być pomysłem Rosji

KM

Prezes PGNiG: nie spodziewamy się zakłóceń w dostawach LNG z Kataru

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie