Polski Portal Morski
Aktualności Turystyka

Ratownicy czuwają, woda przebadana – można jechać nad Miedwie

Letni sezon nad Miedwiem oficjalnie otwarty. Gminne kąpielisko w Zieleniewie w piątek rozpoczęło działalność. Są już pierwsi chętni, skuszeni kąpielą w wodach jeziora o temperaturze blisko 21 stopni. Tłumy gości spodziewane są w trakcie pierwszego wakacyjnego weekendu. 

Na przyjęcie wypoczywających gotowe są również punkty gastronomiczne i wypożyczalnie sprzętu wodnego działające przy kąpielisku.

Wszystko jest przygotowane na przyjęcie gości – zapewnia zarządzająca kąpieliskiem Iwona Wróbel z Urzędu Gminy w Kobylance.

– Jest Błękitna Flaga, mamy doskonałą jakość wody, potwierdzają to próbki wody (zbadane) przed sezonem, więc można się kąpać, zapraszamy – mówi Wróbel.

Nad wypoczywającymi czuwa też zespół ratowników. Specjalizujący się w ratownictwie wodnym Dariusz Zagrodzki z OSP Bielkowo zapewnia, że wprowadzono już dyżury.

– Na kąpielisku w Zieleniewie od godz. 11 do 19 w weekendy będzie trzech lub pięciu ratowników i grupa interwencyjna na jeziorze Miedwie również od 11 do 19. Mamy dwie łodzie ratownicze, tak że jesteśmy w stanie dopłynąć praktycznie do każdego miejsca na jeziorze – podkreśla Zagrodzki.

Miedwia w sezonie pilnować będzie 16 ratowników wodnych. Patrole jeziora zapowiedziała też stargardzka policja. 

Jest również aktywny numer alarmowy 451 060 120 – tylko dla wypoczywających nad Miedwiem.

źródło: Radio Szczecin/ fot: pixabay

Zobacz podobne

Koniec składania ofert na terminal kontenerowy w Świnoujściu

BS

Dokończą przekop Mierzei Wiślanej

KM

Polimery Police ukończone w 85 proc.

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie