Polski Portal Morski
Aktualności Inne

Załoga śmigłowca W-3WARM z 44 Bazy Lotnictwa Morskiego przeprowadziła akcje ratowniczą w rejonie Bornholmu

15 czerwca, załoga SAR z 44 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni o godzinie 02:52 wystartowała śmigłowcem W-3WARM w związku z otrzymaniem informacji o osobie poszkodowanej na statku MIRJAM. Po osiągnięciu rejonu akcji podjęto osobę poszkodowaną na pokład śmigłowca. O godzinie 04:07 pacjenta przekazano personelowi medycznemu z karetki w Koszalinie. Załoga wróciła na macierzyste lotnisko w Darłowie o godzinie 04:22.

Była to 791 akcja poszukiwawczo-ratowniczą w historii BLMW i 13 przeprowadzona w tym roku. W tym czasie załogi SAR z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej udzieliły pomocy 424 osobom. BLMW jest jedyną w Polsce formacją lotniczą utrzymująca ciągłą gotowość do prowadzenia działań ratowniczych z powietrza nad obszarami morskimi.

Całodobowy dyżur SAR/ASAR, w ramach polskiej strefy odpowiedzialności „Konwencji o poszukiwaniu i ratownictwie morskim” oraz „Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym”, pełniony jest przez załogi śmigłowców W-3WARM w 43 Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach oraz śmigłowców W-3WARM w 44 Bazie Lotnictwa Morskiego w Darłowie. Przez cały czas, system ratownictwa wspiera załoga samolotu patrolowego M28B 1R Bryza, pełniąca całodobowy dyżur na lotnisku w Siemirowicach koło Lęborka.

Tekst kpt. mar. Marcin Kołodziejski

Zobacz podobne

Bałtycki Terminal Zbożowy ma nowego operatora. Czy porty poradzą sobie z ukraińskim zbożem?

BS

Stocznia Szczecińska „Wulkan” będzie uczestniczyła w europejskim łańcuchu dostaw dla należącej do RWE morskiej farmy wiatrowej Thor

AB

Strategiczne polskie inwestycje realizowane przez GAZ- SYSTEM

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie