Polski Portal Morski
Aktualności Extra Ważne Żegluga

25 czerwca Międzynarodowym Dniem Marynarza

W 2010 roku Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO) postanowiła ustanowić 25 czerwca Międzynarodowym Dniem Marynarza. Celem tego dnia jest podziękowanie marynarzom za ich wkład w światową gospodarkę i społeczeństwo obywatelskie oraz za ryzyko i koszty osobiste, które ponoszą podczas wykonywania pracy.

Marynarze są nie tylko odpowiedzialni za sprawną obsługę i działanie statków, ale także za bezpieczną i płynną dostawę ładunku. Dzień ten nie tylko podkreśla nieocenioną pracę marynarzy, ale ma również na celu zwrócenie uwagi całego świata na kwestie, wpływające na ich pracę i życie, a także zagrożenia takie jak piractwo.

IMO wezwało rządy do opracowania polityki, prowadzącej do sprawiedliwego traktowania marynarzy w portach i zwraca się do prywatnych armatorów i właścicieli statków o zapewnienie swoim pracownikom odpowiednich udogodnień i komfortu podczas pobytu na morzu. Międzynarodowa Organizacja zachęca rządy, firmy żeglugowe, firmy związane z handlem morskim i inne, do promowania i wspierania handlu morskiego i marynarzy poprzez Dzień Marynarza.

Wszystkim Marynarzom składamy najserdeczniejsze życzenia!

Źródło UMG fot. Pixabay

Zobacz podobne

Zakończenie walk o Gdynię. Wolny port i miasto Gdynia

BS

Baltic Power na PSEW 2023: zmiana miksu energetycznego wymaga stawiania na lokalne źródła

AZ

Rzecznik Kremla: sankcje wobec Nord Stream 2 to element wojny hybrydowej

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie