Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

Zakończyła się rozbudowa 9 nowych wałów przeciwpowodziowych Odry oraz rozbudowa i udrożnienie 5 kanałów ulgi

Mieszkańcy Krosna Odrzańskiego mogą czuć się bezpieczniej. Zakończyliśmy rozbudowę 9 nowych wałów przeciwpowodziowych Odry o łącznej długości 5,9 km oraz rozbudowę i udrożnienie 5 kanałów ulgi na odcinku 2,6 km, co kompleksowo zabezpieczy przed powodzią kilka tysięcy osób oraz lokalną infrastrukturę.

Realizacja projektu odbyła się z poszanowaniem dla środowiska naturalnego oraz pod nadzorem ichtiologicznym. Nowe nasadzenia drzew i krzewów z gatunków charakterystycznych dla lasów łęgowych dodatkowo wzbogaciły lokalną bioróżnorodność.

Oprócz wymiaru ochronnego i prośodowiskowego, inwestycja ma charakter rekreacyjny. Nowe wały i ścieżki pieszo-rowerowe stanowią nie tylko zabezpieczenie przeciwpowodziowe, ale i udogodnienie dla mieszkańców i turystów.

To tylko jeden z elementów Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej w Dorzeczu Odry i Wisły, realizowanego przez Wody Polskie z dofinansowaniem z MBRD, Rady Europy, POIiŚ i środków własnych. Inwestycja obejmuje 60 projektów w najbardziej narażonych na powodzie regionach, chroniąc docelowo 15 mln Polaków. ‍‍‍

źródło/fot: Wody Polskie

Zobacz podobne

ENAMOR stawia na zabezpieczenia infrastruktury krytycznej

BS

Indie: Marynarka wojenna poszukuje 78 osób z barki, która zatonęła u wybrzeży Bombaju

MZ

Nowy rok akademicki rozpoczęty

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie