Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

W stoczni Conrad rozpoczęła się budowa nowego superjachtu- Conrad C-140

W gdańskiej stoczni Conrad rozpoczęła się budowa nowego, żaglowego superjachtu- Conrad C-140. Ma on łączyć w sobie nowinki technologiczne i innowacje w zakresie projektowania.

Conrad Shipyard z dumą ogłosił podczas Monaco Yacht Show w 2022 roku przełomową współpracę z renomowanym, nagradzanym projektantem jachtów i architektem morskim Frankiem Neubeltem, która doprowadziła do powstania długo oczekiwanego projektu Conrad C-140 – jachtu żaglowego flybridge, prezentujący połączenie innowacji, kunszt i niezrównaną wiedzę techniczną w zakresie projektowania..

Od momentu ogłoszenia, pierwotnie przedstawiona koncepcja projektu o długości 130 stóp stworzona przez Franka Neubelta została znacznie rozszerzona do 140 stóp, po uwzględnieniu sugestii właściciela. Skrupulatne przygotowanie dokumentacji umożliwiło przejście projektu do fazy budowy w stoczni Conrad w Gdańsku.

Mierzący 42 metry długości jacht ma być arcydziełem architektury zewnętrznej, wewnętrznej i morskiej, będąc skrupulatnie zaprojektowanym przez Frank Neubelt Yacht Studio – German Yacht Couture. Techniczny proces inżynieryjny za projektem jest wspólnym wysiłkiem zespołu technicznego Conrad oraz studia inżynierii morskiej „Delta Marine”, co zapewnia bezproblemową integrację najnowocześniejszych technologii i elementów projektowych.

Dzięki unikalnej koncepcji salonu wewnątrz i na zewnątrz, kadłubowi Alu/Alustar i lekkiej nadbudówce z włókna węglowego, C-140 uosabia przyszłość luksusowego żeglarstwa, zaspokajając wymagania wyrafinowanej publiczności entuzjastów żeglarstwa i nowicjuszy poszukujących niezrównanej elegancji i wydajności. Zaprojektowany z najwyższą precyzją i dbałością o szczegóły, jacht wciela doskonałą synergię doskonałości inżynieryjnej i innowacyjnego wzornictwa, ustanawiając nowy standard w dziedzinie pół-customowych jachtów żaglowych.

Jacht zaprojektowano do sportowego żeglarstwa po świecie, dlatego współczesne nowoczesne szerokie linie kadłuba były intensywnie optymalizowane komputerowo przez FNYD i Conrad we współpracy z „North Tech-Group” oraz specjalistą hydrodynamiki „Capehorn” w Anglii.

Budowa projektu C-140 rozpoczęła się w stoczni Conrad, a zakończenie planowane jest na sezon 2026 w zakładach w Gdańsku. To ważny kamień milowy, z Conrad Shipyard stającym się ważnym graczem w dziedzinie budowy wysokiej klasy jachtów żaglowych.

źródło/fot: Conrad Shipyard

Zobacz podobne

US Army w Porcie Gdańsk

KM

ONZ: do tej pory z portów Ukrainy wypłynęło 129 statków ze zbożem

KM

Zysk netto Grupy Orlen w 2023 r. wyniósł 27 mld 565 mln zł

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie