Polski Portal Morski
Aktualności Extra Offshore Porty Ważne

Port Szczecin-Świnoujście dołączył do kluczowego grona najważniejszych portów offshore w Europie

W dniach 24-27.06. w Nantes i Saint-Nazaire we Francji byli Rafał Zahorski pełnomocnik ds. rozwoju portów w ZMPSiŚ oraz Piotr Krahel, szef biura rozwoju. Obaj uczestniczyli w rozmowach w gronie największych portów europejskich, w których przeładowuje się elementy i wykonuje usługi na rzecz morskiej energetyki wiatrowej, czyli sektora offshore.

ZMPSiŚ buduje obecnie w Świnoujściu największy terminal instalacyjny na Bałtyku. Stopień zaawansowania jego budowy jest znaczny i nie ma żadnych przeszkód by inwestycja nie została ukończona w zakładanych terminach. I etap skończy się w grudniu tego roku. Drugi w 2027. Po ukończeniu etap I i II w Świnoujściu będzie ponad 1 km najnowocześniejszych i najcięższych nabrzeży dla tej branży w EU. Już ukończenie I etapu da możliwość obsługi w ciągu roku aż 80 wież wiatrowych o mocy 15 MW. Po ukończeniu drugiego etapu ilość ta się podwoi w 2027.

źródło/fot: ZMPSiŚ

Zobacz podobne

PGZ Stocznia Wojenna w Gdyni. Postęp prac na placu budowy nowej inwestycji

AB

Rola portów morskich i gospodarki morskiej na międzynarodowej konferencji dot. sieci TEN- T

BS

Coraz bliżej budowy zbiornika Kotlarnia

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie