Polski Portal Morski
Aktualności Extra Stocznie Ważne

Remontowa Shipbuilding. Stępka promu hybrydowego położona!

We wtorek 8 lipca br., w stoczni Remontowa Shipbuilding, należącej do grupy kapitałowej Remontowa Holding, położono stępkę pod budowę promu pasażersko-samochodowego o napędzie hybrydowym.

To kolejny etap budowy statku zamówionego przez jedną z największych firm żeglugowych w Norwegii – Torghatten Nord AS. Na początku maja br. odbyła się bowiem uroczystość cięcia pierwszych blach, co zapoczątkowało cały proces produkcyjny. Położenie stępki oznacza przejście do kolejnego etapu budowy – rozpoczęcia montażu kadłuba.

To już dziewiąty prom budowany w Remontowej Shipbuilding dla Torghatten Nord AS. Nowo budowany prom dwustronny przeznaczony jest do obsługi żeglugi w norweskich fiordach na trasie Stornes-Bjørnerå. Będzie wyposażony będzie w dwa pędniki azymutalne, z zamontowanymi w pionie silnikami elektrycznymi, zasilanymi z baterii lub awaryjnie z agregatów.

W normalnym trybie baterie będą doładowywane z sieci lądowej w czasie rozładunku/załadunku. Będzie to miało miejsce relatywnie często, jako że pojedyncze przejście jednostki będzie zajmowało nie więcej niż 12 minut.

Przekazanie promu armatorowi planowane jest w I kwartale 2026 r.

Źródło, fot. Remontowa Shipbuilding

Zobacz podobne

Kongresmeni wzywają prezydenta USA Joe Bidena do dalszego wspierania Trójmorza

KD

Darłowo zachodniopomorskim cudem Polski. Wygrało w plebiscycie

KM

Gróbarczyk: program budowy promów musi być kontynuowany

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie