Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Extra Ważne

Czołowa lokata Daru Młodzieży podczas pierwszego etapu The Tall Ships Races

Uniwersytet Morski w Gdyni z dumą zakomunikował zajęcie przez załogę Daru Młodzieży drugiej lokaty podczas pierwszego etapu regat The Tall Ships Races na trasie Kłajpeda-Helsinki. Załoga komendanta Rafała Szymańskiego udowodniła tym samym swoje wyjątkowe umiejętności.

Sukces ten jest tym większy, iż udział w regatach stanowi jedynie urozmaicenie odbywających się na pokładzie praktyk studenckich. Podkreślił to Dyrektor Działu Armatorskiego i Praktyk Morskich, mgr. inż. kpt. ż.w. Dariusz Jellonnek, mówiąc:

Załoga „Daru Młodzieży” uczestniczy w regatach z przyjemnością, a sukces jaki „Dar Młodzieży” odniósł, zajmując drugie miejsce w klasie A, największych jednostek podczas rozpoczętego 27 czerwca, pierwszego etapu prestiżowych regat The Tall Ships Races, to niewątpliwie powód do dumy i radości. Należy jednak podkreślić, że w czasie trwającego właśnie rejsu priorytetem dla Uczelni pozostaje przede wszystkim szkolenie studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Warto przy tym zauważyć, że obok praktyk, które młodzież obecnie odbywa na „Darze Młodzieży”, The Tall Ships Races są dla tych młodych ludzi znakomitą okazją do integracji z załogami pozostałych żaglowców, biorących udział w imprezie.

Uniwersytet Morski w Gdyni od ponad 104 lat nieprzerwanie kształci kolejne pokolenia elitarnych kadr związanych z pracą na morzu. Ważnym elementem edukacji na kierunkach morskich są praktyki odbywane przez studentów na statkach szkolnych – szkoleniowo-badawczym „Horyzoncie II” oraz rozpoznawanym na wszystkich morzach i oceanach świata żaglowcu „Dar Młodzieży”.

Dzisiaj rano „Biała Fregata” opuściła gościnną Kotkę i, kontynuując swój rejs w ramach The Tall Ships Races, zmierza do kolejnego portu, Tallinna.

Źródło, fot. UMG

Zobacz podobne

Polenergia opublikowała Raport o Zrównoważonym Rozwoju (ESG) oraz Raport Zaangażowania Społecznego. 

PL

Ambasador USA: wspieramy Polskę na drodze transformacji energetycznej

Pio Su

12 tomów historii Marynarki Wojennej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie