Polski Portal Morski
Aktualności Inne Offshore

Rośnie baza serwisowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltic Power w Łebie

Budowa bazy serwisowej Baltic Power w Łebie nie zwalnia tempa. Generalny wykonawca inwestycji, ERBUD GROUP udostępnił zdjęcia z przebiegu prac.

Projekt morskiej farmy wiatrowej Baltic Power to przedsięwzięcie realizowane wspólnie przez Grupę ORLEN i Northland Power. Obszar inwestycji, o łącznej mocy do 1,2 GW, zlokalizowany jest ok. 23 km na północ od linii brzegowej Morza Bałtyckiego, na wysokości Łeby i Choczewa.

W ramach działań ERBUD realizuje m.in. budowę budynku składającego się z 2-kondygnacyjnej części biurowo-socjalnej oraz 1-kondygnacyjnej części magazynowej, budowę budynku portierni wraz z przyległą wiatą i ogrodzeniem terenu inwestycji, przebudowę Nabrzeża Słowińskiego wraz z pogłębieniem oraz umocnieniem dna oraz wykonaniem nowej płyty nabrzeża oraz montaż masztu technicznego o wysokości 30m.

Morska farma wiatrowa Baltic Power to najbardziej zaawansowany projekt offshore wind w Polsce. Baltic Power będzie jedną z pierwszych na świecie farm, na której zainstalowane zostaną turbiny wiatrowe o mocy 15 MW i pierwszą na świecie, której znaczna część wież turbin zostanie wykonana z niskoemisyjnej stali. Wraz z zakończeniem budowy w roku 2026 Baltic Power będzie pierwszą operującą na Bałtyku polską morską farmą wiatrową, która pokryje 3% krajowego zapotrzebowania na energię, ograniczając przy tym emisje CO2 o około 2,8 miliona ton rocznie.

źródło/fot: ERBUD

Zobacz podobne

PGE Baltica z inżynierem kontraktu dla bazy w Ustce

Sonia Mrzygłocka

Rekompensaty dla rybaków za farmy na Bałtyku. Pierwsze wypłaty od Baltic Power

Sonia Mrzygłocka

Praca w branży offshore w 2025 roku – wyzwania i perspektywy

Sonia Mrzygłocka

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie