Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko Technologie

Umowa na skanowanie laserowe morskiej strefy brzegowej w rejonie Urzędu Morskiego w Szczecinie została podpisana

Urząd Morski w Szczecinie zawarł umowę na realizację projektu „Skanowanie laserowe morskiej strefy brzegowej w granicach administracyjnych Urzędu Morskiego w Szczecinie (edycja 2024)”. Prace te będą wykonywane przez firmy GISPRO Technologies sp. z o.o. oraz GISPRO SA, a wartość kontraktu wynosi 564 570,00 zł brutto. Realizacja projektu ma zostać zakończona w ciągu 90 dni od momentu przekazania terenu pod realizację.

Projekt obejmuje przeprowadzenie szczegółowych pomiarów przestrzennych wybrzeża z zastosowaniem zaawansowanych technologii, w tym lotniczego skanowania laserowego i fotogrametrii. Efektem tych działań będzie opracowanie numerycznych modeli terenu oraz dna morskiego , jak również zintegrowanych modeli terenu i modeli pokrycia terenu , w tym ich znormalizowanych wersji. Dodatkowo zostaną stworzone ortofotomapy lotnicze w formatach RGB i CIR. Celem projektu jest także dostarczenie specjalistycznego oprogramowania umożliwiającego wizualizację oraz podstawowe pomiary na bazie pozyskanych danych w formatach 2D i 3D.

Zakres prac obejmuje kilka obszarów wybrzeża. W rejonie A znajduje się odcinek brzegu Morza Bałtyckiego od granicy z Niemcami do kanału w Dźwirzynie, w tym północna część portu w Świnoujściu oraz falochrony w Dziwnowie, Mrzeżynie, Międzyzdrojach i Niechorzu. Rejon B obejmuje brzegi Roztoki Odrzańskiej i Zalewu Szczecińskiego, włącznie z wyspami i wybranymi akwenami, takimi jak Kanał Piastowski, Stara Świna oraz jeziora Wicko Małe i Duże. Rejon C to obszar w granicach Portu w Świnoujściu, natomiast rejon D obejmuje porty w Policach i Szczecinie wraz z okolicznymi wyspami. Rejon E rozciąga się na odcinku wybrzeża od kanału w Dźwirzynie do granicy województwa zachodniopomorskiego z pomorskim, obejmując m.in. porty w Kołobrzegu i Darłowie oraz falochrony w Jarosławcu.

Szczegółowy opis zakresu prac został zawarty w załączniku do specyfikacji warunków zamówienia, a ich realizacja ma na celu wsparcie monitoringu i zarządzania morską strefą brzegową w granicach administracyjnych Urzędu Morskiego w Szczecinie.

źródło Polska Morska z mediów, przetargi/ fot. Urząd Morski w Szczecinie

Zobacz podobne

USA/ Biden: jeśli Rosja przeprowadzi inwazję na Ukrainę, nie będzie Nord Stream 2 

BS

Na Politechnikę Morską w Szczecinie zjechali eksperci języka Python z całej Europy

AB

Poziom tlenu w Odrze wciąż rośnie

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie