Polski Portal Morski
Aktualności Artykuł Sponsorowany Technologie Ważne

Dyskusja o przyszłości gospodarki wodorowej. Konferencja „H2 Szczecin – Wodór Napędem Regionów”

Już pod koniec listopada Szczecin stanie się centrum dyskusji o przyszłości gospodarki wodorowej w Polsce. Trzecia edycja konferencji naukowo-technicznej „H2 Szczecin – Wodór Napędem Regionów” to wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga ekspertów, samorządowców, naukowców i przedsiębiorców, chcących rozwijać innowacyjne technologie wodorowe i wdrażać je w praktyce.

Gospodarka wodorowa obejmuje pełen cykl – od produkcji, przez magazynowanie i transport, po zastosowanie wodoru w przemyśle, energetyce i transporcie. Zielony wodór, produkowany bez emisji CO₂, jest fundamentem neutralności klimatycznej i bezpieczeństwa energetycznego, a Zachodniopomorskie ma szansę stać się krajowym liderem w jego wdrażaniu. Jak podkreśla prof. Jerzy Buzek, „Zachodniopomorskie powinno być hubem wodorowym dla Polski i odgrywać kluczową rolę w wymiarze międzynarodowym”.

Bogaty program konferencji

Dwudniowe wydarzenie zostało podzielone na część konferencyjną oraz warsztatową, dzięki czemu każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Pierwszego dnia odbędą się sesje plenarne i panele dyskusyjne z udziałem czołowych ekspertów, a także prezentacje innowacyjnych rozwiązań i strefa wystawców. Nowością jest wyjątkowa sesja networkingowa „H2Meeting” – pierwsze w Polsce wydarzenie tego typu, które w nieformalnej atmosferze umożliwi nawiązanie cennych kontaktów biznesowych i naukowych.

– Wodorowy networking jest specjalną sesją kooperacyjną, która nastąpi pierwszego dnia konferencji. Przenosimy się w miejsce mniej oficjalne i w swobodnej atmosferze będziemy nawiązywać nowe relacje, będziemy lepiej się poznawać i dyskutować o tezach, które padną na konferencji. Temat wodoru jest dla wielu przedsiębiorców i samorządowców nowym tematem, trzeba więc go odpowiednio omówić i cenimy sobie fakt, że to będzie taki moment wzajemnej wymiany doświadczeń i oczekiwań – mówi prof. Marzena Frankowska, współorganizatorka wydarzenia.

Networking odbędzie się w restauracji Nowy Browar Szczecin w godz. 17.00-21.30. Wydarzenie jest biletowane i obowiązuje na nie rejestracja.

Drugiego dnia uczestnicy wezmą udział w warsztatach praktycznych, które pozwolą zgłębić wiedzę na temat zastosowania wodoru w przemyśle, transporcie oraz procesach dekarbonizacji gmin i przedsiębiorstw.

– Dzień drugi to dzień warsztatowy. Zaczniemy od sesji warsztatowej: „Zazielenienie przemysłu – wodór w praktyce przedsiębiorstw produkcyjnych”, następnie odbędą się warsztaty: „ Inwestycje wodorowe w praktyce dekarbonizacji gmin i przedsiębiorstw ” i na koniec „Wodór w praktyce sektora transportu” – dodaje

Szczecin jako pionier innowacji

Zachodniopomorskie, jako region lider w produkcji energii z odnawialnych źródeł, ma idealne warunki do rozwoju technologii wodorowych. Pomorze Zachodnie może być pierwszym samowystarczalnym energetycznie regionem w Polsce. Wodór to naturalny kierunek rozwoju, który łączy potencjał lokalny z globalnymi potrzebami – jak mówi profesor Marzena Frankowska

– Dotychczas przekonywaliśmy, że wodór może być napędem regionu, w kontekście tylko województwa zachodniopomorskiego. Teraz mówimy, że wodór może być napędem wielu regionów. Nasza konferencja odbywać się będzie równolegle z konwentem marszałków województw z całej Polski i będzie to okazja, by nawiązać do transformacji energetycznej, jaka ma miejsce w całej Polsce, a wodór jest jedną z opcji zielonej transformacji, której nie należy ignorować. O tym, ale nie tylko o tym będziemy mówić podczas dwóch dni naszej konferencji

Goście specjalni i współpraca międzyregionalna

W tym roku gościem specjalnym konferencji będzie prof. Jerzy Buzek, który podzieli się swoimi doświadczeniami w zakresie zielonej transformacji i wdrażania technologii przyszłości. Konferencja odbędzie się równolegle z konwentem marszałków województw, co umożliwi podjęcie szeroko zakrojonej dyskusji na temat współpracy międzyregionalnej i potencjału wodoru w kontekście całej Polski.

Dlaczego warto wziąć udział?

H2 Szczecin to nie tylko miejsce wymiany wiedzy, ale także platforma współpracy dla samorządów, przedsiębiorców i naukowców. Organizatorzy stawiają na praktyczne podejście, promocję badań nad gospodarką wodorową oraz budowanie społecznej świadomości na temat zielonej transformacji.

Konferencja H2Szczecin „Wodór napędem regionów” zaplanowana jest na 28 i 29 listopada i odbędzie się w hotelu Courtyard by Marriott w Szczecinie. Nasza redakcja jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły oraz możliwość rejestracji znajdują się na stronie: h2szczecin.pl.

Zobacz podobne

ORLEN Petrobaltic: milion złotych oszczędności na logistyce morskiej

PL

Grupa Azoty: z 2 tys. do 20 tys. ton wzrosły jednorazowe dostawy soli potasowej do Polic

PL

ZUT: program Edu-Fish – nowoczesne kształcenie w rybactwie i ichtiologii szansą dla młodych

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie