Polski Portal Morski
Aktualności

Grecja/ Uratowano wszystkich 17 pasażerów brytyjskiej łodzi

Wszystkich 17 pasażerów znajdujących się na pokładzie brytyjskiej łodzi, która zatonęła u wybrzeży greckiej wyspy Milos, zostało uratowanych – poinformowała w czwartek straż przybrzeżna Grecji.

Według agencji Associated Press, jednostką, która zatonęła, jest 30-metrowej długości jacht. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku, ale w rejonie, gdzie doszło do zatonięcia, wiał w czwartek dość silny wiatr sięgający 6 stopni w skali Beauforta.

Wszystkie osoby, które przebywały na pokładzie łodzi, to obywatele Grecji. Jak poinformowała straż przybrzeżna, w akcji ratunkowej brały udział trzy jej łodzie, jedna łódź prywatna, a także helikoptery wojskowe i ratownicze.

Mająca 160 km kwadratowych wyspa Milos jest najbardziej wysuniętą na południowy zachód spośród archipelagu Cykladów. Jest znana z naturalnego portu i wulkanicznego krajobrazu.

Brytyjska jednostka zatonęła w pobliżu obszaru morskiego znanego jako Falconera, gdzie w grudniu 1966 roku zatonął prom Heraklion; zginęły wówczas 273 osoby.

Źródło: PAP

Zobacz podobne

„200 Lat Świnoujścia jako miasta uzdrowiskowego” – nowa wystawa w Muzeum Rybołówstwa Morskiego

AB

Hiszpania/ Co najmniej 40 imigrantów zmarło z głodu i pragnienia, płynąc na Wyspy Kanaryjskie

KM

Equinor i Polenergia z umowami na fundamenty morskich farm wiatrowych Bałtyk II i III

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie