Polski Portal Morski
Aktualności Forum Ekspertów Porty

Port Gdańsk gościł na Forum Biznesu Inicjatywy Trójmorza w Wilnie.

Port Gdańsk gościł na Forum Biznesu Inicjatywy Trójmorza w Wilnie. Maksymilian Czapiewski, przedstawiciel Departmentu Handlowego uczestniczył w dyskusjach o kluczowych projektach infrastrukturalnych realizowanych w ramach 3SI. 

Rozmawialiśmy o budowie terminalu FSRU w Zatoce Gdańskiej, budowie interkonektów gazowych z Ukrainą i Słowacją, gazociągu Polska-Litwa a także o projektach kolejowych Rail Baltica i Via Carpatia – wyjaśnia. 

Forum Biznesu Inicjatywy Trójmorza od kilku lat towarzyszy prezydenckiemu Szczytowi Trójmorza. Stolica Litwy gości kluczowych polityków, decydentów, przedstawicieli instytucji finansowych i biznesu z całego regionu i nie tylko, którzy omawiali najważniejsze wyzwania stojące przed Europą Środkowo-Wschodnią.

Inicjatywa Trójmorza zrzesza 13 państw: Austrię, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Estonię, Grecję, Litwę, Łotwę, Polskę, Rumunię, Słowację, Słowenię i Węgry. Ma na celu pobudzanie rozwoju gospodarczego państw Europy Środkowo–Wschodniej oraz stworzenie stabilnego i spójnego partnerstwa państw z obszaru pomiędzy Morzem Bałtyckim, Adriatykiem i Morzem Czarnym.

źródło/fot: Port Gdańsk

Zobacz podobne

M/s Halka największym pasażerskim statkiem żeglugi przybrzeżnej zbudowanym w polskiej stoczni

BS

57 lat temu zatonął drobnicowiec „Nysa”

BS

Nad Regą pojawiły się nowe zasadzenia. To efekt działań inwestycyjnych w ramach programu Life+

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie