Przejdź do treści

Świnoujście: nurkowie i naukowcy z Politechniki Poznańskiej zbadają przebieg neutralizacji 5,4-tonowej bomby Tallboy

Przebieg neutralizacji 5,4-tonowej bomby Tallboy, która zalegała na dnie Kanału Piastowskiego w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) zbadają nurkowie minerzy wraz z naukowcami z Politechniki Poznańskiej. Wtorkowa operacja określona została jako ewenement na skalę światową.
Zidentyfikowano szczątki pięciu polskich żołnierzy poległych na Westerplatte
Genetycy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie poinformowali we wtorek, że zidentyfikowali szczątki pięciu polskich żołnierzy poległych na Westerplatte. Zostaną one pochowane na cmentarzu, który chce zbudować na półwyspie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
81 lat temu wojska niemieckie zaatakowały RP – początek II wojny światowej
81 lat temu, 1 września 1939 r., wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej. Osamotnione w walce Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji przeprowadzonej później, 17 września. Konsekwencją stał się IV rozbiór Polski dokonany przez Hitlera i Stalina.
75. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie
75 lat temu, 7 maja 1945 roku, w kwaterze głównej gen. Dwighta D. Eisenhowera w Reims, gen. Alfred Jodl, w obecności przedstawicieli czterech mocarstw alianckich, podpisał akt bezwarunkowej kapitulacji Niemiec. Akt kapitulacji wszedł w życie 8 maja 1945 roku. W rocznicę tych wydarzeń marynarze oddali cześć ofiarom II wojny światowej.
Polskie Transatlantyki a II Wojna Światowa.
Druga wojna światowa nie ominęła pokładów obu polskich transatlantyków.  1 września 1939 roku „Piłsudski” znajdował się w drodze do Europy. Dowódcą statku był w tym feralnym rejsie Jan Stankiewicz, brat etatowego...
Subskrybuj II Wojna Światowa