Polski Portal Morski
Aktualności

Najwyższa choinka na „Darze Młodzieży”

Najwyższa choinka w Trójmieście rozbłyśnie na „Darze Młodzieży”. 6 grudnia, poniedziałek, godz. 16.00, Nabrzeże Południowe.

Już w poniedziałek, 6 grudnia o godzinie 16:00 rozbłysną światełka na najwyższej choince w Trójmieście – na masztach najpiękniejszej polskiej fregaty, „Daru Młodzieży”.

JM Rektor UMG prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit wspólnie z Prezydentem Miasta Gdyni dr. Wojciechem Szczurkiem zapraszają na rozpoczęcie świątecznej iluminacji miasta, którego jednym z najbardziej charakterystycznych symboli jest „Dar Młodzieży”. Choinka na maszcie żaglowca zabłyśnie dokładnie o godz. 16.00, zapraszamy do oglądania z nabrzeża.

„Dar Młodzieży” to trzymasztowa fregata. Jej dwa najwyższe maszty – grot i fok – mają wysokość 49,5 m, natomiast krojc jest nieco krótszy – jego wysokość wynosi 46,5 m. Świąteczne światełka ozdobią szczyty wszystkich masztów. W najwyższym punkcie osiągną wysokość około 60 metrów od poziomu morza. By powstała ta najwyższa choinka w Trójmieście, potrzeba było pół kilometra sznura i pół tysiąca żarówek!

Tradycja zapalania światełek na „Darze Młodzieży” zrodziła się podczas Rejsu Niepodległości w 2018 roku. Żaglowiec w grudniu był wówczas u Wybrzeży Stanów Zjednoczonych w Los Angeles.

źródło/ fot. UMG

Zobacz podobne

Rzeszów/ Rusza Międzynarodowy Festiwal Sztuk TRANS/MISJE – TRÓJMORZE

KM

Oświadczenie PGNiG do artykułu „Pusty Baltic Pipe. Gazu ze Skandynawii zimą nie będzie”

KM

Wody Polskie zaczynają zabezpieczenie przeciwpowodziowe doliny potoku Łubinka

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie