Przejdź do treści

Port Szczecin - Świnoujście: we wrześniu wzrost przeładunków

W portach Szczecin i Świnoujście przeładunki w wrześniu tego roku wzrosły o blisko osiem procent w stosunku do września 2019 roku. To oznacza, że przeładowano więcej o 197,7 tys. ton z 2 576,4 tys. ton w 2019 r. do 2 774,1 tys. ton w 2020 r.
Jubileuszowa zbiórka krwi w porcie Szczecin
„70 litrów na 70-lecie ZMPSiŚ” pod takim hasłem zarząd portów oraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie zorganizowały jubileuszową, bo piątą akcję zbiórki krwi w porcie Szczecin.
Port Szczecin. Kanał Dębicki do przebudowy i modernizacji, kontrakt podpisany
Ponad 343  mln złotych będzie kosztować dostosowanie Kanału Dębickiego do parametrów modernizowanego toru wodnego. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście podpisał kontrakt z wykonawcą, firmą NDI.
Niecodzienny gość w Porcie Szczecin
Nieczęsto widzi się statki tego typu w polskich portach. Wysokospecjalizowany „Apache II" był eksploatowany na akwenach, gdzie zazwyczaj wydobywane są ropa i gaz. Jednostka jest przeznaczona przede wszystkim do układania rurociągów. Niestety kryzys spowodował, że armator postanowił wyłączyć ...
Antydronowy jastrząb już wkrótce w portach Szczecin-Świnoujście
W ramach prac nas systemem „Inteligentnej ochrony”, przedstawiciele Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. wzięli udział 23 września br. w realnym pokazie najnowszego systemu ochrony antydronowej „Jastrząb” firmy Hertz Systems, który zorganizowano na lotnisku w Zielonej Górze.
Szczecin: obchody 40. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych
W niedzielę 30 sierpnia br. w Szczecinie świętowana będzie 40. rocznica podpisania porozumień sierpniowych ‘80. Szczecińscy portowcy, obok pracowników stoczni i zakładów komunikacji miejskiej należeli do najaktywniejszych w walce o godność ludzi pracy, o wolność i wartości demokratyczne.
W Portach Szczecin i Świnoujście wzrost przeładunków w pierwszym półroczu 2020 roku
Jeśli koniunktura się utrzyma, to mimo kryzysu na rynku przewozów, przeładunki zboża, paliw, w tym LNG, oraz kontenerów w Porcie Szczecin-Świnoujście mogą w tym roku osiągnąć bardzo wysoki poziom.
Subskrybuj ZMPSiŚ