Polski Portal Morski
Aktualności

Prezydent Świnoujścia: nie będę rozmawiał z Niemcami o terminalu kontenerowym 

Budowa terminalu kontenerowego jest w interesie Świnoujścia i Polski. Nie widzę sensu rozmowy na ten temat z niemieckimi politykami – mówił w „Rozmowach pod Krawatem” Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Chce wybudować go brytyjska firma, która wybudowała terminal kontenerowy w Gdańsku oraz belgijska spółka, która realizuje m.in. największy tego typu obiekt w Singapurze.

– Dla mnie to jest miód na serce. Ja się cieszę. Budujmy terminal kontenerowy, bo on służy Świnoujściu i Polsce – mówił Janusz Żmurkiewicz.

Prezydent Świnoujścia dodał, że wciąż aktywnymi przeciwnikami są działacze partii lewicowych. Jednym głosem z nimi mówią także politycy niemieccy.

– Mam dzisiaj prośbę parlamentarzystów z Niemiec, którzy chcieliby się ze mną spotkać i rozmawiać na temat terminala kontenerowego. Nie widzę sensu rozmowy. Nic nie umniejszając, o czym ja mogę rozmawiać? Nie mam wpływu na tę decyzję, a po drugie, ja ją popieram – mówił Żmurkiewicz.

Głębokowodny terminal kontenerowy to jedna ze strategicznych inwestycji w Polsce. Ulokowany będzie w porcie zewnętrznym i ma być w stanie przyjmować największe statki kontenerowe, jakie mogą wpływać na Bałtyk. Będzie mógł obsługiwać jednocześnie dwie jednostki oceaniczne o długości do 400 metrów i kilka mniejszych feederów.

Źródło: Radio Szczecin Fot: archiwum

Zobacz podobne

Inauguracja produkcji statków Kontroler – 31 i Kontroler – 35

KM

Morska próba kolejnego „Cirkona”. „Admirał Gorszkow” ponownie w akcji

BS

Sejm za poprawkami Senatu do ustawy o OZE, wprowadzającymi m.in. cable pooling

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie