Polski Portal Morski
Aktualności

Ponad 60 statków utknęło w naddunajskim porcie Zimnicea z powodu suszy

Ponad 60 statków wstrzymało ruch na Dunaju, oczekując w porcie Zimnicea na południu Rumunii na podniesienie się poziomu wód. Problemy w transporcie zostały spowodowane przez pogłębiającą się suszę.

Cytująca w czwartek władze rumuńskiego portu bukareszteńska telewizja Digi24 ustaliła, że w związku z utrzymującą się suszą w najbliższych dwóch tygodniach przeprowadzone zostaną prace polegające na pogłębianiu Dunaju w rejonie Zimnicea.

Według dyrekcji tamtejszego portu w rejonie Zimnicea przez Dunaj mogą przepływać już tylko statki o maksymalnej głębokości zanurzenia 1,4 m.

Władze rumuńskiego portu wskazują, że o ile średnia przepływu wody na Dunaju w rejonie Zimnicea wynosiła w ostatnich latach w sierpniu 4300 metrów na sekundę, to obecnie sięga zaledwie 1830 m/s.

Jak szacuje Digi24, łącznie na rumuńskim odcinku Dunaju na wyższy poziom wody czeka obecnie kilkaset jednostek pływających.

źródło PAP/ fot.PAP/EPA

Zobacz podobne

Wody Polskie: niepokoi spadek zainteresowania samorządów transportem wodnym

AB

Transport Morskiej Jednostki Rakietowej na pokładzie ORP Toruń

KM

Sztuczna wyspa na Zalewie Wiślanym

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie