Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

Kluczowa rola Portu Gdańsk w kontekście dynamicznego rozwoju polskiego eksportu

Port Gdańsk odgrywa kluczową rolę w kontekście dynamicznego rozwoju polskiego eksportu. To właśnie z tego portu wypływają w świat kontenery z polskimi produktami. W gdańskim terminalu kontenerowym Baltic Hub, największym na Bałtyku, regularnie obsługiwane są statki oceaniczne, które zawijają do portów niemal na wszystkich kontynentach. Porty Ningbo, Szanghaj, Ulsan, Klang, Tanjung, Pelepas czy Singapur – to tylko niektóre z nich.

Od sierpnia ub.r. w Porcie Gdańsk obsługiwany jest nowy dalekowschodni serwis oceaniczny jednego z największych armatorów kontenerowych na świecie, CMA CGM GROUP. To kolejne połączenie oceaniczne serwisu FAL 5, obsługiwanego w ramach Ocean Alliance.

Nie bez znaczenia jest też intensyfikacja zawinięć short-sea francuskiego armatora. Regularne połączenia z portami w Finlandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwecji czy na Litwie, Łotwie i w Estonii, oferują eksporterom możliwość szybkiego transportu ich towarów na różne rynki europejskie. Zawinięcia feederowe CMA CGM wspierają też rozwój regionalnych rynków i promują integrację gospodarczą na obszarze Morza Bałtyckiego.🌊

Port Gdańsk zaprasza do współpracy – miejsce biznesu jest w porcie! Zwłaszcza, gdy jest to największy polski port i 7. w UE.

Źródło Port Gdańsk

Zobacz podobne

Pomorskie: W środę neutralizacja niewybuchów z czasów II wojny światowej

KM

Jest stępka, będzie kontenerowiec. Chipolbrok zamówił statki w Chinach

BS

Ultranowoczesne podwodne drony: wynalazek studenta zwiększy ich zasięg i możliwości

JS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie