Polski Portal Morski
Aktualności

Współpraca międzyrządowa przy budowie fregat programu MIECZNIK

Babcock International Group poinformował o podpisaniu Listu intencyjnego pomiędzy Sekretarzem Stanu ds. Obrony Wielkiej Brytanii i Ministrem Obrony Narodowej RP.

W komunikacie nadesłanym do mediów brytyjska spółka napisała m.in.:

„Z przyjemnością informujemy o podpisaniu Listu intencyjnego (Statement of Intent – SOI) pomiędzy Sekretarzem Stanu ds. Obrony Wielkiej Brytanii i Ministrem Obrony Narodowej RP, w którym wyrażono wolę obu stron do pogłębienia współpracy międzyrządowej obu krajów w zakresie integracji brytyjskiej fregaty Arrowhead 140 (AH140) z polskim programem MIECZNIK.

Na początku roku, firma Babcock została wybrana jako dostawca projektu i partner technologiczny programu budowy nowych fregat w Polsce. Porozumienie międzyrządowe podpisane we wtorek, 4 października zapewnia solidne ramy dalszej współpracy.

„Jesteśmy niezmiernie dumni z naszej roli w programie MIECZNIK i relacji, które mamy z brytyjskim i polskim przemysłem, marynarkami wojennymi i rządami. Liczymy na dalszą współpracę z naszymi partnerami w ramach realizacji kontraktów w programie MIECZNIK”. – podkreśla Babcock International Group.

Źródło/fot.: Babcock

Zobacz podobne

Wody Polskie przebudują przeprawę w Kostrzynie nad Odrą. Wykonawca przejmuje plac budowy

Autor

Kolejne elementy instalacji Olefiny III przypływają do Portu Gdańsk

KM

Powstanie Polski Pawilon podczas Międzynarodowych Targów Morskich Posidonia 2024

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie