Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Baltic Pipe kluczowa inwestycja dla bezpieczeństwa energetycznego Polski z nagrodą WNP Awards 2023

Gaz- System został laureatem nagrody WNP Awards za projekt Baltic Pipe. Ta strategiczna inwestycja zapewnia połowę zapotrzebowania rocznego na gaz dla polskich odbiorców, a także bezpieczeństwo energetyczne i zdywersyfikowane dostaw gazu.

Marcin Bagiński z Gaz-Systemu oraz Piotr Naimski, sekretarz stanu w KPRM i pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej w latach 2015-2022 odebrali nagrodę dla Baltic Pipe. Wyróżnienie wręczył były minister gospodarki Janusz Steinhoff. 

– To jest wyróżnienie, które puentuje 30 lat naszych wysiłków, by uniezależnić się od rosyjskiego monopolu na dostawę gazu. Ten sukces zawdzięczamy wielu osobom, które brały udział w przygotowaniu i prowadzeniu tej inwestycji – zarówno w administracji państwowej, jak w Gaz-Systemie – podkreślił Piotr Naimski.

Baltic Pipe stał się symbolem polskiej suwerenności energetycznej. Ma znaczenie nie tylko dla naszej gospodarki, stwarza realną szansę na skuteczną dywersyfikację dostaw gazu do krajów regionu Morza Bałtyckiego i Europy Środkowo-Wschodniej.

źródło Gaz-System/ WNP.pl/ fot. Gaz-System

Zobacz podobne

Putin: Rosja zacznie napełniać zbiorniki gazu w UE po 8 listopada

BS

Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach. Dary w drodze na Litwę

KM

ORP „Komendant Piłsudski” pierwszym polskim okrętem bojowym na Bałtyku

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie