Polski Portal Morski
Aktualności

Portugalska marynarka wojenna uratowała na Atlantyku rannego samotnego żeglarza z Polski

Ratownicy marynarki wojennej Portugalii uratowali rannego żeglarza z Polski około 240 km od północno-zachodniego wybrzeża tego kraju. W środę po południu został on przetransportowany do Lizbony.

Z komunikatu portugalskich służb wynika, że Polak wezwał pomoc podczas silnego sztormu, po tym jak został zmyty z pokładu jachtu, którym samotnie żeglował po Atlantyku.

Pomimo odniesionych obrażeń żeglarzowi udało się wrócić na jacht o nazwie “Elbląg”, na którym próbował kontynuować rejs.

“Żeglarz wpadł do wody we wtorek rano, co skutkowało urazem klatki piersiowej i pleców. Udało mu się wprawdzie powrócić na pokład swojej jednostki, ale nie był w stanie kontynuować swej podróży z powodu trudności z oddychaniem”, poinformowała portugalska marynarka wojenna.

Sprecyzowała, że po blisko dobie od wypadku mężczyzna wezwał pomoc, a znajdujący się na Atlantyku okręt NRP Sines uratował żeglarza.

Operacja ratownicza była prowadzona, jak podano, w trudnych warunkach atmosferycznych, charakteryzujących się silnym wiatrem oraz wysokimi na 6 metrów falami.

Źródło: PAP

Zobacz podobne

Stocznia Szczecińska „Wulkan” i Meyer Werft rozpoczynają współpracę

PL

Akcja służb na jeziorze Śniardwy, statek poszedł na dno.

PL

Premier: będziemy wypracowywać mechanizmy, które ograniczą wysokie ceny energii dla stoczni

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie