Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Extra Offshore Porty

Dziś otwarcie Centrum Offhore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Dziś, o godz. 11 otwarcie Centrum Offhore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. W uroczystości weźmie udział m.in. Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury.

Nowoczesny budynek, który będzie główną siedzibą Instytutu Morskiego UMG, zlokalizowany jest na terenie Portu Gdańsk, niedaleko Twierdzy Wisłoujście (przy ulicy Roberta de Plelo 20). Dlaczego akurat taka lokalizacja? Atutem tego miejsca jest bezpośredni dostęp do nabrzeża, dzięki któremu możliwy jest postój i obsługa statków badawczych, szkoleniowych oraz serwisowych.

W budynku będzie się mieścić Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej UMG, które zajmuje się kształceniem kadr menadżerskich m.in. poprzez prowadzenie pierwszych w Polsce podyplomowych studiów Executive MBA dla sektora morskiej energetyki wiatrowej.

Centrum Offshore znajduje się bezpośrednio przy Nabrzeżu Wisłoujście, które zostało przebudowane przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. w 2020 roku. Remont tego nabrzeża, to był jeden z elementów większego projektu pn. „Modernizacja toru wodnego, rozbudowa nabrzeży oraz poprawa warunków żeglugi w Porcie Wewnętrznym w Gdańsku”, współfinansowanego z instrumentu CEF „Łącząc Europę”. Wartość tej inwestycji opiewała na ponad 595 mln zł. Teraz Nabrzeże pełni funkcję postojową dla portowych jednostek technicznych, holowników, czy statków pożarniczych.

Źródło Port Gdańsk

Zobacz podobne

Grupa OT Logistics sfinalizowała sprzedaż akcji chorwackiego portu Luka Rijeka

AZ

W Estonii wojsko ćwiczy obronę przed desantem morskim

KM

Włoska fregata ITS „Antonio Marceglia” wzmacnia obronę polskiego wybrzeża

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie