Polski Portal Morski
Aktualności Extra Inne Środowisko Turystyka

 Portugalia. Plaża Falesia uznana za najpiękniejszą na świecie

Położona w regionie Algarve, na południu Portugalii, plaża Falesia została uznana za najpiękniejszą na świecie w konkursie organizowanym przez wyspecjalizowany w ofertach turystycznych amerykański portal Tripadvisor.

Wyboru najpiękniejszej plaży Starego Kontynentu dokonali użytkownicy portalu podczas głosowania prowadzonego na stronie Tripadvisor w ciągu ostatniego roku.

Organizatorzy konkursu sprecyzowali, że ranking najpiękniejszych plaż świata został sporządzony na podstawie opinii 8 mln osób z całego świata.

Użytkownicy platformy turystycznej Tripadvisor chwalili plażę Falesia szczególnie za „dramatyczne klify, złote piaski oraz lśniący błękit wód”.

Wśród argumentów na rzecz plaży usytuowanej pomiędzy kurortami Olhos de Agua i Vilamoura wymieniono też „możliwość spacerowania po malowniczych klifach, aby kontemplować pejzaż”, a także łatwy dojazd do niej transportem publicznym.

W konkursie użytkowników portalu Tripadvisor na drugim miejscu znalazła się włoska plaża Spiaggia dei Conigli na Lampedusie, a także plaża La Concha w hiszpańskim San Sebastian.

W pierwszej piątce najlepszych plaż świata znalazły się jeszcze położona na Hawajach plaża Kaanapali oraz Grace Bay Beach na karaibskich wyspach Turks i Caicos.

Z Lizbony Marcin Zatyka

Źródło PAP fot. Pixabay

Zobacz podobne

Rząd zajmie się we wtorek m.in. projektem nowelizacji ustawy o obszarach morskich RP i administracji morskiej

BS

Nie ma zagrożenia dla środowiska w związku z pożarem statku na Bałtyku

BS

Żołnierzom marynarki brakuje witaminy D

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie