Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Port w Gdyni opuścił kolejny rekordowy statek największej na świecie linii żeglugowej MSC

Port w Gdyni opuścił wczoraj kolejny rekordowy statek największej na świecie linii żeglugowej MSC – Mediterranean Shipping Company.

W ramach dalekowschodniego serwisu SWAN, mierzący ponad 366 m długości i 48 m szerokości MSC ALTAIR dostarczył do BCT – Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego kolejny rekordowy wolumen na pojedynczym statku kontenerowym.

Dzięki ciągłej pracy trzech suwnic nabrzeżowych na statku przeładowano rekordową ilość 10.352 TEU. Pomimo zaawansowanego remontu nabrzeża terminalu, BCT było w stanie zapewnić ogólną wydajność statkową na poziomie ponad 91 ruchów/godzinę podczas całej operacji, co daje ponad 31 ruchów na godzinę na pojedynczy ganek.

Obecny rekordowy wolumen był o prawie 900 TEU większy od ostatniego z sierpnia 2023 roku, co pokazało, że zarówno MSC, jak i BCT są zdecydowane zwiększać swoje przeładunki w Porcie Gdynia.

źródło BCT – Baltic Container Terminal Gdynia

Zobacz podobne

35 lat temu w Szczecinie zwodowano masowiec „Bataliony Chłopskie”. 

BS

Polskie porty mogą miesięcznie przeładować ok. 1 mln ton zboża i innych produktów rolnych

BS

Portugalia/ Rząd szacuje koszt budowy gazociągu do Europy Środkowej na 244 mln euro

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie