Polski Portal Morski
Aktualności Inne

Zachodniopomorskie WOPR rekrutuje ratowników na sezon letni

To oferta dla tych, którzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym i nieść pomoc na kąpieliskach w regionie – w Międzyzdrojach, Jarosławcu, Szczecinku czy Czaplinku.

U nas sezon praktycznie nigdy się nie kończy. Obecnie zatrudniamy około 250 ratowników – mówi Apoloniusz Kurylczyk, prezes zachodniopomorskiego WOPR.

– W trakcie sezonu siłą rzeczy ta liczba musi się co najmniej podwoić, więc będziemy na pewno potrzebowali ratowników. Nabór trwa cały czas. Czekamy też na absolwentów nowych kursów. Albo dopiero się one rozpoczną, jak na przykład w Szczecinie czy Szczecinku, lub te, które już trwają, jak Myśliborzu i Koszalinie – mówi Kurylczyk.

Początkiem sezonu dla ratowników będzie już majówka.

– Później w niektórych miejscach, można przyjąć, że 15 czerwca dla niektórych kąpielisk nadmorskich, to jest taki start ze zmniejszoną obsadą ratowniczą. Tak myślę będzie w Międzyzdrojach czy gminie Dziwnów. Główny sezon rozpoczyna się albo pierwszego dnia wakacji, albo od 1 lipca – mówi prezes zachodniopomorskiego WOPR.

Aby zostać ratownikiem zachodniopomorskiego WOPR trzeba ukończyć kurs. Szczegóły rekrutacji i szkoleń znajdziecie na stronie WOPR.

źródło: Radio Szczecin / fot. archiwum

Zobacz podobne

Trójmiasto na 2. miejscu w Polsce w rankingu potencjału inwestycyjnego

BS

Macron: współpraca między Polską i Francją jestsiłą napędową w zakresie energii jądrowej 

PL

Sezon wycieczkowców w Porcie Gdańsk

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie