Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Inne

Wizyta Wojewody Pomorskiej w MOSG

Beata Rutkiewicz Wojewoda Pomorska 26 kwietnia przebywała w Morskim Oddziale Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza w Gdańsku. Kontradm. SG Andrzej Prokopski Komendant MOSG złożył jej meldunek z realizacji zadań w ochronie granicy państwowej i z aktualnej sytuacji na ochranianym odcinku na Zalewie Wiślanym.

W wizycie uczestniczył także kmdr SG Wojciech Heninborch Zastępca Komendanta MOSG. Przedstawiciele MOSG zapoznali Wojewodę Pomorską z rolą MOSG w zapewnieniu bezpieczeństwa na polskich obszarach morskich z uwzględnieniem ochrony morskiej granicy państwowej z Federacją Rosyjską. Beata Rutkiewicz obecna była w Centralnym Ośrodku Nadzoru, w którym znajduje się zautomatyzowany system radarowego nadzoru nad obszarami morskimi. Zwizytowała Kaszubski Dywizjon Straży Granicznej w Gdańsku Westerplatte, gdzie zaprezentowano jej flotę jednostek pływających wraz z najnowszą OPV SG-301 Generał Józef Haller. Wojewoda Pomorska wpisała się do księgi pamiątkowej tego patrolowca. 

Na zakończenie wizyty Beata Rutkiewicz zwizytowała lotnicze przejście graniczne w Gdańsku Rębiechowie, w którym zaprezentowany został sprzęt wykorzystywany w procesie kontroli granicznej oraz w celu zapewnienia bezpieczeństwa w komunikacji lotniczej.  

źródło/fot: MOSG

Zobacz podobne

W. Brytania/ Rząd rozczarowany zapowiedzią blokady La Manche przez francuskich rybaków

BS

Pamięć o ofiarach. 11. rocznica katastrofy smoleńskiej

AB

Kołobrzeg chce odmienić bulwary przy rzece

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie