Polski Portal Morski
lng
Aktualności Bezpieczeństwo

Druga w tym roku i 115 dostawa LNG do Świnoujścia

Do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu 22 stycznia dotarła druga w tym roku i 115 od początku działania dostawa gazu LNG. Ładunek przybył do Polski z Kataru i dostarczył go statek Tembek. Wielkość dostawy to ok.120 mln m sześc gazu ziemnego (wolumen po regazyfikacji)

Spółka PGNiG spodziewa się „pracowitego roku” i „wielu dostaw” gazu do Polski. Odbiór pierwszej dostawy komercyjnej LNG miał miejsce w czerwcu 2016 r. Wcześniejsze dwa ładunki, które trafiły na przełomie 2015 i 2016 r., posłużyły do technicznego rozruchu instalacji.

W portfelu importowym PGNiG znajdują się obecnie kontrakty na zakup LNG od katarskiej firmy Qatargas oraz cztery kontrakty długoterminowe na zakup LNG produkowanego w terminalach zlokalizowanych w USA – zawarte z Cheniere Energy, Venture Global LNG i Port Arthur LNG. Kontrakt z Cheniere realizowany jest od lipca 2019 r., a realizacja kolejnych umów z firmami ze Stanów Zjednoczonych ma się rozpocząć w latach 2022-2024.

Źródło Polskie LNG Twitter

Zobacz podobne

Rusza projektowanie morskiej farmy wiatrowej PKN Orlen na Morzu Bałtyckim

Autor

Piotr Naimski: mimo epidemii budowa Baltic Pipe przebiega zgodnie z harmonogramem

Autor

„Modernizacja toru wodnego Świnoujście –Szczecin do głębokości 12,5 m – aktualizacja z dnia 26 stycznia

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie