Przejdź do treści

Szczecin/Świnoujście. Będzie nowy statek pożarniczy w zespole portów

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ogłosił przetarg na zakup statku pożarniczego. Zainteresowani na składanie ofert mają czas do  15 lutego br.

Szczecin-Świnoujście 2020. Nieznaczny spadek przeładunków w portach

W minionym roku w zespole portów Szczecin i Świnoujście przeładowano ponad 31,17 mln ton ładunków, zaledwie 3,1 proce mniej niż w roku 2019 (32,17 mln ton).

Szczecin/Świnoujście. Zielony port coraz bliżej

Zarząd portów poszukuje wykonawcy, który wykona „Rozbudowę i modernizację infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i w Świnoujściu”. ZMPSiŚ ogłosił przetarg, oferty można składać do 10 lutego.

Budynek ZMPSiŚ zyskuje nowy blask
Tak pięknie prezentuje się, po zdjęciu rusztowań, północna część budynku głównego ZMPSiŚ SA przy ulicy Bytomskiej 7 w Szczecinie.
Inwestycje Portów dzięki obligacjom
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. oraz Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście sprawniej zrealizują inwestycje dot. infrastruktury dostępowej do nowych terminali głębokowodnych dzięki obligacjom zerokuponowym, które wyemitowało Ministerstwo Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej.
Świnoujście. Terminal kontenerowy w centrum korytarzy transportowych!
Projekt głębokowodnego terminalu kontenerowego wpisuje się w unijny plan tworzenia jednolitego europejskiego obszaru transportu, zakładającego wzrost konkurencyjności, wspierającego transport ekologiczny i intermodalność. Wypełnia też założenia Białej Księgi, wyznaczającej kierunki rozwoju...
Szczecin-Świnoujście. Porty przeładowały 30-milionową tonę w tym roku
Pomimo trudnych okoliczności związanych z pandemią koronawirusa zespół portów Szczecin-Świnoujście jest w pełni operacyjny we wszystkich obszarach i wiele wskazuje na to, że zakończy rok z wynikiem niemal identycznym, jak w 2019 roku oscylującym wokół 32 mln ton obsłużonych towarów. Właśnie w portach...
Subskrybuj Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście