Przejdź do treści

Nowe pompy infuzyjne od ZMPSiŚ już pracują w szpitalu

Nowe pompy infuzyjne od ZMPSiŚ  już pracują w szpitalu

Kolejny sprzęt medyczny ufundowany przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA już pracuje w szpitalu. Chodzi o pięćdziesiąt sztuk  pomp infuzyjnych, które trafiły do SPWSZ przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, jakie placówka kupiła za środki przekazane przez Zarząd Portu.

Pompy infuzyjne stosowane są na oddziałach intensywnej terapii. Służą  do ciągłego, bądź cyklicznego, dokładnego dawkowania leku zaordynowanego pacjentowi.

ZMPSiŚ SA w marcu br. przeznaczył na pomoc miejscowym szpitalom dwie darowizny. Pierwsza z nich w kwocie miliona złotych trafiła do trzech jednostek - dwóch w Szczecinie: zakaźnego przy ul. Arkońskiej i SPSK nr 1 PUM oraz do koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Tytusa Chałubińskiego. Za przekazane środki jednostki zakupiły sprzęt potrzebny m.in. w walce z koronawirusem, tj. respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne oraz ambulans. Z kolei druga darowizna dla SPSK nr 1 PUM przeznaczona była na zakup aparatury służącej do wczesnej diagnostyki koronawirusa. Poza ZMPSiŚ SA ten zakup wsparły również Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” oraz Polskie Terminale SA. 

To już kolejne akcje wsparcia firm branży morskiej działających w ramach Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego. Wszystkich, którzy chcieliby przyłączyć się do akcji pomocy szpitalom zapraszamy do wpłat dowolnych kwot na specjalnie utworzone w tym celu subkonto Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście PKO BP SA numer: 63 1020 4027 0000 1202 1602 0300, z dopiskiem „WSPIERAMY SZPITALE”. Dziękujemy za Państwa pomoc.

 

Żródło: ZMPSiŚ