Przejdź do treści

Stocznia Gdańska na liście UNESCO?

 

Dziś 31 stycznia 2020 w Paryżu nastąpi złożenie wniosku o wpisanie terenów Stoczni Gdańskiej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wraz z wnioskiem przekazany będzie projekt planu zarządzania tym obszarem.

 

Wniosek został sporządzony przez Narodowy Instytut Dziedzictwa wraz gdańskim oddziałem terenowym.

Orlen wybierze partnera do offshore’u na przełomie I i II kwartału tego roku

 

Na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2020 roku PKN Orlen wybierze partnera do projektu budowy morskich farm wiatrowych - poinformował PAP Biznes prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Koncern prowadzi w tej sprawie negocjacje z kilkoma podmiotami.

Najpierw Bolko a teraz Gniewko - holowniki wypłynęły w morze

fot. Marynarka Wojenna 

Drugi z serii sześciu holowników budowanych w stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku dla polskiej Marynarki Wojennej wyruszył na próby morskie.

W dniu 23 lutego w godzinach rannych na próby morskie (SAT) wypłynął H-1 Gniewko, drugi z serii sześciu holowników budowanych w stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku dla polskiej Marynarki Wojennej, który w ubiegłym tygodniu zakończyła próby stoczniowe na uwięzi (HAT).

Rok 2020: Setna rocznica Zaślubin Polski z morzem!

(...)...oto dziś dzień krwi i chwały. Jest on dniem wolności, bo rozpostarł skrzydła Orzeł Biały nie tylko nad ziemiami polskimi, ale i nad morzem polskim (...) zawdzięczamy to przede wszystkim Miłosierdziu Bożemu, a potem wszystkim, którzy w walce nie ustawali (...), z przemówienia gen. Józefa Hallera w czasie ceremonii zaślubin Polski z morzem w Pucku.

Subskrybuj polska morska