Przejdź do treści

Rozmowy ministrów transportu państw Grupy Wyszehradzkiej o europejskim transporcie

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wiceminister Marek Gróbarczyk uczestniczyli w wideokonferencji ministrów ds. transportu państw Grupy Wyszehradzkiej (V4), która odbyła się 3 grudnia 2020 r.
Gaz-System: Zakończono budowę gazociągu Zdzieszowice-Brzeg

Gaz-System zakończył budowę gazociągu Zdzieszowice-Brzeg o długości 84 kilometrów. Dzięki nowej magistrali gazowej z Dolnego Śląska na Opolszczyznę, której częścią jest gazociąg Zdzieszowice-Brzeg, rozbudowany zostanie system przesyłowy w południowo-zachodniej Polsce.

PGE Baltica realizuje program budowy morskich farmach wiatrowych - wybrano wykonawcę strategii UXO

PGE Baltica wybrała wykonawcę strategii UXO, która określi sposób postępowania w przypadku wykrycia ryzyka związanego z niewybuchami na Bałtyku; to kolejny etap programu budowy morskich farmach wiatrowych - poinformowała w czwartek rzeczniczka spółki Aleksandra Jampolska.

Wykonawcą tzw. strategii UXO (ang. unexploded ordnance) będzie brytyjska spółka Ordtek Limited.

ZMPG: Ogłoszenie o postępowaniu na wybór przewoźników promowych

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. w dniu 2 grudnia 2020 roku ogłosił postępowanie na wybór przewoźników promowych korzystających z Publicznego Terminalu Promowego w Porcie Gdynia w latach 2021 do 2025. Postępowanie prowadzone jest w trybie negocjacji z ogłoszeniem. Przewoźnicy, którzy do 15 grudnia złożą wnioski o udział i zostaną zakwalifikowani do udziału w postępowaniu będą mogli złożyć oferty, których treścią będą plany zawinięć, parametry promów oraz propozycję wysokości opłat portowych.

Link do strony z ogłoszeniem o postępowaniu:

Zarząd Morskiego Portu Gdynia z nagrodą „Symbol Polskiego Sukcesu 2020”
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. kolejny raz w tym roku doceniony przez niezależne gremia! W ręce prezesa ZMPG, Adama Mellera, przekazana została nagroda „Symbol Polskiego Sukcesu 2020”
Urząd Morski w Szczecinie: nadmorskie Wicie odzyska prawie 2 kilometry plaży
Od końca października trwają prace w ramach inwestycji "Sztuczne zasilanie brzegu w miejscowości Wicie km: 260, 490-261, 190". Obecnie został położony rurociąg, przez który będzie pompowany urobek, a następnie spychaczem formowana plaża.  Dzięki tej inwestycji nadmorskie Wicie odzyska prawie 2 kilometry plaży.
PKN Orlen: spotkanie dla firm zainteresowanych współpracą przy budowie morskich farm wiatrowych
PKN Orlen i jego spółka celowa Baltic Power zorganizują w grudniu spotkanie on-line z podmiotami zainteresowanymi współpracą przy realizacji morskich farm wiatrowych. Celem jest prezentacja przygotowań do inwestycji, jej harmonogramu i podejścia koncernu do współpracy z lokalnymi dostawcami.
Subskrybuj polska morska