Przejdź do treści

PGNiG planuje nakłady inwestycyjne w 2020 r. wyższe niż w 2019 r.

PGNiG zakłada, że nakłady inwestycyjne w 2020 r. przekroczą poziom osiągnięty w 2019 r., tj. 6,6 mld zł, poinformował prezes Jerzy Kwieciński.

Dziś nie podam dokładnej wartości, ponieważ pracujemy nad strategią spółki, jednak mogę zapewnić, że inwestycje będą rekordowe w tym roku i następnym. Na pewno będą wyższe niż zeszłoroczny poziom 6,6 mld zł” – powiedział Kwieciński dziennikarzom w Świnoujściu.

Prezes Wód Polskich: Polska wydaje gigantyczne pieniądze na przeciwdziałanie powodziom
Prezes Wód Polskich Przemysław Daca przekonuje w rozmowie z "Naszym Dziennikiem", że Polska wydaje obecnie "gigantyczne pieniądze" na działania przeciwpowodziowe. Budowane są zbiorniki retencyjne i poldery oraz odbudowywane wały przeciwpowodziowe na południu kraju - podkreślił.
Nowa Śluza Guzianka II - uroczyste otwarcie
W piątek tj. 3 lipca ,symbolicznie otwarto nową śluzę Guzianka II w Rucianem-Nidzie, łącząca jeziora Guzianka Mała i Bełdany. Jak zaznaczył Wiceminister Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Grzegorz Witkowski inwestycje z zakresu żeglugi śródlądowej na Szlaku Wielkich Jezior są ważne nie tylko dla Mazur ale też dla całej gospodarki naszego kraju.
Światowa gospodarka zacznie odzyskiwać siły po koronawirusie w 2021 r.
Globalna gospodarka powróci na ścieżkę rozwoju w 2021 r.; po okresie zamrożenia rynków wzrost jest nierównomierny - wskazali analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Ocenili, że np. hotelarstwo, turystyka mogą borykać się z kryzysem przez dłuższy czas.
Świnoujście. Jubileuszowy gazowiec już w Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Do świnoujskiego Terminalu LNG dziś po raz setny przybił statek ze skroplonym gazem. Ta jubileuszowa dostawa otwiera kolejną piękną kartę historii gazoportu. Budowa terminalu była pierwszym bardzo ważnym krokiem
Polskie LNG: wykonawca I etapu rozbudowy terminalu wchodzi na teren budowy
Polskie LNG przekazało wykonawcy część terenu Terminalu LNG w Świnoujściu na potrzeby organizacji zaplecza budowy dla Projektu SCV. Pomimo pandemii koronawirusa termin realizacji I etapu rozbudowy pozostaje utrzymany – planowana data zakończenia prac to grudzień 2021 roku.
Wody Polskie działają przy rewitalizacji jeziora Jamno
Pierwszego lipca odbyła się debata poświęcona przyszłości Jeziora Jamno. Kolejne spotkanie w tym temacie jest dowodem na to, jak istotna dla Wód Polskich jest rewitalizacja tego akwenu.
Subskrybuj polska morska