Polski Portal Morski
Aktualności Extra

Semeniuk: musimy zachować kontrolowany optymizm w kontekście rozmrażania polskiej gospodarki

Musimy zachować kontrolowany optymizm w kontekście rozmrażania polskiej gospodarki – mówiła wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Dodała, że “powszechne” otwieranie gospodarki będzie jednym z tematów środowego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Radą Przedsiębiorczości.

Jak poinformowała PAP we wtorek Kancelaria Prezydenta, w środę o godz. 14 prezydent Andrzej Duda i wicepremier, minister rozwoju Jarosław Gowin spotkają się z szefami dziewięciu największych organizacji pracodawców skupionych wokół Rady Przedsiębiorczości. W spotkaniu mają wziąć udział także: szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot, prezydencki minister Adam Kwiatkowski, doradcy prezydenta, wiceminister rozwoju Olga Semeniuk i prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Tematem spotkania będą bieżące problemy gospodarcze.

Wiceszefowa MRPiT, pytana w środę w Polskim Radiu 24, co mogą usłyszeć przedsiębiorcy podczas środowego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą w ramach Rady Przedsiębiorczości, odpowiedziała rozmowy mają dotyczyć tego, co można zrobić, “aby sytuacja szła ku dobremu” i “aby gospodarka mogła się w sposób powszechny otwierać”.

Dodała, że rozmowy będą też zapewne dotyczyć pakietu inwestycyjnego. “Chociażby w kontekście Polskiego Nowego Ładu, programu, który, mam nadzieję, że już niebawem zostanie ogłoszony przez premiera Mateusza Morawieckiego” – powiedziała.

Według wiceminister z uwagi na sytuację epidemiczną w Europie, “musimy zachować kontrolowany optymizm” w kontekście rozmrażania polskiej gospodarki, “ale jednocześnie starać się doprowadzić do jak najszerszego otwarcia”.

Przypomniała, że resort jest gotowy z protokołami bezpieczeństwa zarówno dotyczącymi “regionalizacji otwierania się działu gospodarczego, jak i również powszechnego, ale chirurgicznego, delikatnego otwierania się gospodarki w kontekście całej Polski”. Jak zaznaczyła, chodzi o wskaźnik liczby zakażeń w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

Premier Mateusz Morawiecki zasygnalizował podczas poniedziałkowej wizyty na Śląsku, że jeśli utrzyma się trend poprawy wskaźników dot. epidemii, w tym tygodniu rząd może zaproponować kolejne reguły stopniowego otwierania gospodarki.

źródło:PAP/zd:pixabay

Zobacz podobne

Zlot jachtów z duszą!

KM

Polska Fundacja Narodowa: 1,4 tys. wniosków projektowych w 2020 r.

BS

Projekt: pełnomocnik rządu ds. CPK z uprawnieniami do wykonywania praw z udziałów w spółce CPK

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie