Polski Portal Morski
Aktualności Inne Polska Morska TV Porty

Port Szczecin – Świnoujście w zimowym pejzażu

Za oknem odwilż i nadchodząca wiosna, ale wracamy jeszcze do zimowego widoku w Porcie Szczecin. Pomimo tegorocznej śnieżnej zimy w zespole portów Szczecin-Świnoujście oraz w jego otoczeniu realizowane są zgodnie z zamierzeniami strategiczne inwestycje.

Obecnie trzy grupy zadań inwestycyjnych realizują trzy pomioty: Urząd Morski w Szczecinie, PKP PLK oraz Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Każda z tych trzech grup inwestycji ma wartość ok.15 mld zł.

W ZMPSiŚ trwa postępowanie mające na celu wyłonienia inwestora i późniejszego operatora głębokowodnego terminalu kontenerowego w Świnoujściu – będzie to terminal nowoczesny i przyjazny środowisku. Ekonomiści potwierdzają, że terminal jest potrzebny. Ładunki kontenerowe już teraz stanowią ponad 60 proc. globalnego transportu, a Bałtyk od lat wykazuje rekordową dynamikę wzrostu. Już w połowie kwietnia Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście otworzy oferty zainteresowanych zaprojektowaniem, budową a następnie operowaniem na nowym terminalu kontenerowym w Świnoujściu. Zgodnie z planem projekt powinien zostać zrealizowany do końca 2024 roku.

Zainteresowani swoje oferty mogą składać do 15 kwietnia 2021 r.
Dokumenty do pobrania: http://www.port.szczecin.pl/pl/oferta/glebokowodny-terminal-kontenerowy/procedura/

Film ZMPSiŚ

Zobacz podobne

Egipt może stracić na blokadzie Kanału Sueskiego ponad miliard dolarów

AB

Minister Marek Gróbarczyk o najważniejszych inwestycjach

AB

Na terminalu promowym w Świnoujściu można zrobić test na koronawirusa

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie