Polski Portal Morski
Aktualności Historia Żegluga

Ukazała się trzecia edycja Albumu Floty PŻM

W tej książce został opisany każdy statek jaki pływał we flocie Polskiej Żeglugi Morskiej. Ukazała się trzecia edycja Albumu Floty PŻM. W książce znajdziemy 1,5 tysiąca zdjęć statków.

– Tu są absolutnie wszystkie statki PŻM, które pływały od 1951 roku łącznie z tymi, które czarterowaliśmy, które miały powstać, a nie powstały. Jestem współautorem tej książki, drugim autorem jest Bohdan Huras, który jest naprawdę wybitnym specjalistą jeśli chodzi o żeglugę polską. Razem przez wiele lat zbieraliśmy te informacje i zdjęcia archiwalne. Udało się to wszystko zebrać w jedną publikację, ona ma prawie 700 stron – mówi Krzysztof Gogol współautor publikacji.

W albumie znalazło się zdjęcie najnowszego masowca PŻM Jawor i rudowęglowca Sołdek jak obok siebie przepłynęły w 2020 roku w Gdańskiej Stoczni Remontowa.

– Bardzo dużo informacji na temat statków, kapitanów, matek chrzestnych… Każdy statek ma swoją notkę biograficzną; gdzie pływał, pod jakimi dowódcami. Jest to kompendium wiedzy nie tylko dla pracowników PŻM – dodał Gogol.

Książka ukazała się w 70-lecie powstania armatora. Jest dedykowana „tym, co na morzu i na lądzie swoje czyny i życie poświęcili tworząc historię i potęgę polskiej żeglugi”.

Źródło Radio Szczecin

Zobacz podobne

Żagle 2021 pod okiem terytorialsów

BS

Firmy z Ukrainy zainteresowane współpracą z operatorami w Porcie Gdańsk

BS

Gotowe studia wykonalności dla Wisły i Odry

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie