Polski Portal Morski
Aktualności Żegluga

Modernizacja Bazy Oznakowania Nawigacyjnego na półmetku

Baza Oznakowania Nawigacyjnego to miejsce, gdzie cumują statki dbające o oznakowanie toru wodnego Szczecin-Świnoujście.Remont jest prowadzony w ramach pogłębiania toru wodnego do 12,5 metra – mówi Wojciech Zdanowicz, dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie.

– Tutaj też już jesteśmy zdecydowanie za półmetkiem tych prac. Prace w basenach właściwie zostały dokończone, nowe budynki też już wszystkie powstały. W tej chwili trwają prace związane z remontem obiektów, które zostały po starej bazie i będą wkomponowane w ten nowy kompleks budynków. Zgodnie z planem do końca roku również te prace powinny zostać zakończone. Odbiór całości obiektu i wszystkich prac to jest marzec 2022 roku – tłumaczy Zdanowicz.

W Bazie Oznakowania Nawigacyjnego m.in. przechowuje się pławy. Baza liczy prawie 7 hektarów. Pracuje tam około stu osób. A znajduje się na szczecińskim Gocławiu.

Baza Oznakowania Nawigacyjnego zajmuje teren prawie 6,8 ha i znajdują się na niej m.in. budynki biurowe, budynki warsztatowe, hala pław, budynki magazynowe, trafostacje, parking, garaże, zaplecze kontenerowe, place i drogi wewnętrzne oraz baseny dla jednostek pływających. Zatrudnionych jest tam ponad 100 pracowników różnych wydziałów Urzędu. Realizacja robót planowana jest na lata 2019 – 2022, a wykonawcą modernizacji jest Przedsiębiorstwo Budowlane CALBUD sp. z o.o. ze Szczecina, za kwotę ok. 52,5 miliona złotych.

źródło: UMS, Radio Szczecin

Zobacz podobne

Zbiory Narodowego Muzeum Morskiego zasiliło 36 modeli statków zbudowanych w gdyńskiej stoczni

KM

Polimery Police. Nowy kompleks chemiczny rozpoczyna produkcję

PL

Gróbarczyk: MI monitoruje proces budowy portu offshore’owego

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie