Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Okręt ratowniczy ORP Lech ma przejść naprawę

26 maja Komenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała o ogłoszeniu postępowania przetargowego w sprawie realizacji usługi naprawy dokowej okrętu ratowniczego ORP Lech (282).


Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu mają czas na składanie dokumentów do 22 czerwca bieżącego roku. Obok ceny drugim kryterium podlegającym ocenie będzie ryzyko poniesienia kosztów wykonania prac nieobjętych zamówieniem podstawowym, a których realizacja jest niezbędna do prawidłowego wykonania lub zakończenia prac. Postępowanie będzie dwuetapowe, gdyż spośród podmiotów, które zgłoszą się do przetargu zostaną wybrane te, które otrzymają specyfikację istotnych warunków zamówienia wraz z wykazem prac naprawczych.

ORP Lech to jeden z dwóch okrętów ratowniczych projektu 570M eksploatowanych przez Marynarkę Wojenną. Bliźniaczy ORP Piast (281), od 2017 roku, znajduje się w remoncie. Według zapisów umowy miał on zostać zakończony w ciągu 470 dni…

Zgodnie z planami oba wyeksploatowane okręty mają zostać zastąpione przez nową jednostkę tej klasy, która ma być zbudowana w ramach programu Ratownik. W kwietniu bieżącego roku rzecznik prasowy Inspektoratu Uzbrojenia, mjr Krzysztof Płatek, w odpowiedzi na pytania naszej redakcji poinformował, że trwały negocjacje w zakresie istotnych postanowień umowy. Nieoficjalne informacje wskazują jednak, że ze względu na zmianę priorytetów programu modernizacji Marynarki Wojennej program Ratownik został wstrzymany na rzecz szybkiego zamówienia fregat w ramach programu Miecznik.

źródło : ZBiAM

Zobacz podobne

Konkurs o Nagrodę Prezesa NBP za najlepszą pracę magisterską rozpoczęty

KM

28 marca 1945 r. Zakończenie walk o Gdynię. Miasto i Port wolne

AB

Świnoujście. Zespół Szkół Morskich zakończył kolejny etap modernizacji internatu

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie