Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo

Wiceszef MSZ: mamy sygnały, że już w najbliższych tygodniach będą próby blokowania strategicznych dla Polski inwestycji

Mamy coraz więcej sygnałów, że już w najbliższych tygodniach będą próby blokowania strategicznych dla Polski inwestycji – napisał w sobotę na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

Wiceszef resortu spraw zagranicznych w nagraniu opublikowanym na Twitterze przekazał, że już teraz pojawiają się sygnały z Niemiec, że „będą w najbliższym czasie, już w najbliższych tygodniach, próby blokowania ważnych dla Polski inwestycji”.

Wśród nich wymienił usprawnienie żeglugi na Odrze, rozbudowę portu w Świnoujściu, Centralny Port Komunikacyjny oraz elektrownię atomową.

To będą blokowali różni tak zwani ekolodzy, aktywiści pod szczytnymi hasłami ochrony środowiska i to będziecie słyszeli w mediach. Tak naprawdę nie chodzi tu o żadną ekologię, nie chodzi o środowisko – chodzi o twardy biznes – powiedział. 

Jak ocenił, Niemcy zrobią wszystko, żeby blokować te inwestycje.

Zrobią wszystko, żeby zmienić rząd, który te inwestycje realizuje. Zmienić ten rząd na taki, który się z tych inwestycji wycofa i nie będzie już więcej robił Niemcom konkurencji – dodał.

Źródło: PAP Fot.: ZMPSiŚ

Zobacz podobne

Tunel pod Świną będzie nieczynny

PL

Statek PSV Cooper Viking z napędem gazowo-elektrycznym został przekazany armatorowi

BS

Niemcy/ Media: niski poziom wody w Renie może mieć dramatyczne konsekwencje dla gospodarki

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie